Produkty

Polska Wymagania dotyczące przechowywania energii przemysłowej i komercyjnej

Szczegółowe wymagania dotyczące przechowywania oraz używania środków strzałowych i sprzętu strzałowego w ruchu zakładu górniczego, w świetle rozporządzenia ministra energii z dnia 9.11.2016 r. (Dz.U. z 22 lutego 2017 r., poz. 321).

Wymagania dotyczące przechowywania oraz używania środków …

Szczegółowe wymagania dotyczące przechowywania oraz używania środków strzałowych i sprzętu strzałowego w ruchu zakładu górniczego, w świetle rozporządzenia ministra energii z dnia 9.11.2016 r. (Dz.U. z 22 lutego 2017 r., poz. 321).

Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii | LinkedIn

Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii Electric Power Generation Warszawa, mazowieckie 2,248 followers ...

Prawo energetyczne w Polsce: struktura i sektorowe Wyzwania

URE pełni kluczową rolę w kształtowaniu polityki energetycznej, nadzorując rynek i podejmując decyzje dotyczące cen energii. URE odpowiada także za przygotowywanie dokumentów strategicznych, takich jak Krajowy Plan na rzecz Energii i Klimatu. Współpraca z organami rządowymi, agencjami oraz przedstawicielami sektora prywatnego jest kluczowym …

Magazyny energii a prawo budowlane – potrzebne regulacje!

W związku z rosnącym zainteresowaniem odnawialnymi źródłami energii, w szczególności przez podmioty prywatne, oczekiwanym rozwiązaniem jest wprowadzenie do …

Nowelizacja Prawa Energetycznego – część II: instrukcja ruchu i ...

Umowa o przyłączenie do sieci magazynu energii elektrycznej będzie musiała spełniać ogólne wymagania przyłączenia do sieci określone w art. 7 ust. 2 Prawa …

Magazyny Energii dla Przemysłu – Skuteczne …

Magazyny energii to urządzenia do przechowywania energii elektrycznej. Gromadzą nadwyżki energii, gdy jest ich więcej, a wykorzystują w chwilach braku. Ich działanie opiera się na odwracalnych procesach chemicznych. …

Szczegółowe wymagania prawne dotyczące żywności …

Szczegółowe wymagania prawne dotyczące żywności dla określonych grup. Spośród kategorii żywności objętej zakresem rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 609/2013, obowiązkowi powiadomienia …

PIME ocenia nowe regulacje dla magazynów energii

Po pierwsze, zastosowanie pojęcia magazynu energii na potrzeby ustawy o odnawialnych źródłach energii ograniczone zostało do urządzeń pozwalających na …

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

Przeszliśmy od eksperymentalnych projektów do realnych wdrożeń, co rzuca nowe światło na przyszłość magazynowania energii. W niniejszym artykule dokonamy podsumowania wydarzeń związanych z magazynowaniem energii w roku 2023, przyglądając się kluczowym wyzwaniom oraz trendom, które kształtowały ten sektor. Ponadto, spojrzymy w ...

Najnowsze przepisy i normy dotyczące instalacji elektrycznych

Nowe przepisy i normy dotyczące instalacji elektrycznych w Polsce wprowadzają wiele zmian, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników oraz zwiększenie efektywności energetycznej. W artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat nowych regulacji, które warto poznać, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort w swoim …

Magazyn energii DC czy AC – różnice i zastosowania

Magazyn AC może być używany jako bezpośrednie źródło awaryjnego zasilania w przypadku przerw w dostawie energii z sieci. Wymagania urządzeń – jeśli w domu znajdują się urządzenia, które wymagają …

Magazyny energii. Obecne i przyszłe wyzwania prawne

Definicja magazynu energii pojawiła się w ustawie z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (OZE). Zgodnie z nią magazyn energii to „wyodrębnione urządzenie lub …

Jakie są wymagania dotyczące instalacji magazynów energii?

W dobie rosnącej popularności odnawialnych źródeł energii, takich jak fotowoltaika, coraz większe znaczenie zyskują magazyny energii. W niniejszym artykule omówimy wymagania dotyczące instalacji magazynów energii, które są kluczowe dla efektywnego i bezpiecznego zarządzania energią wytwarzaną przez systemy fotowoltaiczne.

IZBA ENERGETYKI PRZEMYSŁOWEJ I ODBIORCÓW ENERGII …

IZBA ENERGETYKI PRZEMYSŁOWEJ I ODBIORCÓW ENERGII. Dane Powiązania Zdarzenia Zmiany rejestrowe Sprawozdania Pomoc publiczna Finanse Nowe Branże Przekształcenia Akta rejestrowe Wzmianki o dokumentach Odpis z KRS . Pobierz raport o organizacji. Dane aktualne, po dokonaniu wpisu nr 41, obowiązujące od 24 lipca 2024 r. …

W KONTEKŚCIE MAGAZYNOWANIA ENERGII

Prawo energetyczne opisuje magazynowanie energii elektrycznej jako przetworzenie energii pobranej z sieci elektroenergetycznej lub wytworzonej przez przyłączoną i współpracującą z …

Nowa dyrektywa bateryjna UE a rynek baterii i magazynów energii

Rozporządzenie wprowadza szereg wymagań dla kategorii akumulatorów pod nazwą „stacjonarne systemy magazynowania energii", zdefiniowanych jako „bateria przemysłowa z wewnętrznym magazynowaniem, specjalnie zaprojektowana do magazynowania energii elektrycznej i dostarczania jej do sieci lub magazynowania i dostarczania energii elektrycznej …

Magazynowanie energii – optymalne wykorzystanie …

Magazynowanie energii odnawialnej w znacznym stopniu przyczynia się do optymalnego wykorzystania tego przyszłościowego źródła energii. Dzięki naszym rozwiązaniom w zakresie przemysłowej techniki łączeniowej i cyfryzacji zapewniamy wartość dodaną w tym segmencie. Niezależnie od tego, czy chodzi o zarządzanie bateriami, zasilanie ...

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii

L. mając na uwadze, że technologie przechowywania energii cieplnej mogą stworzyć znaczne możliwości dekarbonizacji sektora energetycznego, gdyż umożliwiają magazynowanie ciepła i …

WYMAGANIA PRAWNE DOTYCZĄCE JAKOŚCI ENERGII W …

Radykalne obostrzenia i konkretne wymagania dla obszaru Polski natomiast dotyczą czasu przerwy w dostawie energii elektrycznej, który dla przerw jednorazowych i sumy czasu trwania przerw długich (3 min. ÷ 12 h) i bardzo długich (12 ÷ 24 h) dla przerw planowanych nie mogą przekraczać odpowiednio 16 i 35 h, a dla nieplanowanych 24 i 48 h.

Informacja i dokumentacja

Informacja i dokumentacja - Wymagania dotyczące warunków przechowywania materiałów archiwalnych i bibliotecznych PN-ISO 11799. Inne tytuły: Information and documentation - Document storage requirements for archive and library materials. Instytucja sprawcza: Polska - Polski Komitet Normalizacyjny. Wydawca: Polska - Polski Komitet Normalizacyjny. ISBN: 83 …

Magazyny energii w Polsce: stan prawny, potencjał rozwoju rynku

Nowelizacja Prawa Energetycznego: zielone światło dla rozwoju magazynów energii w Polsce. Ujednolicenie definicji „magazyn energii" i „magazynowanie energii el.". Zniesienie …

Szczegółowe wymagania dotyczące przechowywania i ...

Rozporządzenie określa szczegółowe wymagania dotyczące przechowywania i używania środków strzałowych i sprzętu strzałowego w ruchu zakładu górniczego, w tym rodzaje, sposób i wzory ewidencji środków strzałowych oraz przypadki, w których przedsiębiorca ma obowiązek posiadać dowód sprawdzenia rozwiązań technicznych przez rzeczoznawcę do spraw ruchu …

Magazyny energii a przepisy prawne w Polsce w 2024 roku

Funkcjonowanie magazynów energii zostało kompleksowo prawnie uregulowane ustawą – Prawo energetyczne, która weszła w życie w lipcu 2021 r. …

Odnawialny metanol jako paliwo oraz substrat w przemyśle …

Poprzez rosnące obawy dotyczące bezpieczeństwa energetycznego, jakości powietrza i zmian klimatu, pojawiają się w sektorze transportu możliwości wykorzystania alterna- tywnych paliw zastępujących paliwa ropopochodne. Jednym z takich alternatywnych pa-liw jest odnawialny metanol (wyprodukowany przy użyciu odnawialnych źródeł energii), który z powodzeniem …