Produkty

Badania nad technologią magazynowania zielonej energii

Na topie są obecnie magazyny bateryjne (litowo-jonowe), które przechowują energię w sposób elektrochemiczny. I choć wielu naukowców, w tym również polskich, twierdzi, że ten sposób magazynowania energii jest najpopularniejszy, bo tkwi w nim największy potencjał, na szczęście są tacy, którzy postanowili zmierzyć się z tą koncepcją, powiedzieć „sprawdzam" …

Tylko u nas kinetyczny magazyn energii

Na topie są obecnie magazyny bateryjne (litowo-jonowe), które przechowują energię w sposób elektrochemiczny. I choć wielu naukowców, w tym również polskich, twierdzi, że ten sposób magazynowania energii jest najpopularniejszy, bo tkwi w nim największy potencjał, na szczęście są tacy, którzy postanowili zmierzyć się z tą koncepcją, powiedzieć „sprawdzam" …

Nowoczesne metody magazynowania energii elektrycznej ...

W połączeniu z technologią Internetu Rzeczy (IoT), możliwe jest ścisłe monitorowanie zużycia energii, co pozwala lepiej dostosować procesy magazynowania do rzeczywistego zapotrzebowania. Warto również zauważyć, że badania nad nowymi materiałami są kluczowe dla rozwoju magazynowania energii elektrycznej. Innowacyjne materiały ...

Magazyn wodoru – klucz do przyszłości energetyki

Rozwój infrastruktury i badania nad technologią wodorową pomagają w rozwoju tego sektora. Innowacje wodorowe są kluczowe dla rozwoju magazynów wodorowych. Nowe sposoby wykorzystania wodoru prowadzą do nowych technologii. To przynosi korzyści dla gospodarki i środowiska. Badania i rozwój wodorowych technologii tworzą nowe miejsca pracy.

Pytania i odpowiedzi – Park Zielonej Energii, PEC-Gliwice

Misją Parku Zielonej Energii jest spełnianie najwyższych standardów dbałości o ekologię i środowisko, czego dowodem są: osiągalne bardzo niskie emisje do atmosfery, ograniczenie zużycia wody do produkcji energii elektrycznej i ciepła w stosunku o bieżącej produkcji PEC-Gliwice oraz retencja wody. Proces budowy inwestycji nie wpłynie na komfort życia …

Nowe technologie przechowywania i transportu energii są

Technologia jest unikalna na skalę światową, badania nad technologią są prowadzone w wielu ośrodkach naukowych, również w Polsce, a nasza firma jest jedną z pierwszych na świecie, która komercjalizuje tę technologię.

TAURON Nowe Technologie S.A. pracuje nad magazynami zielonej energii

TAURON Nowe Technologie S.A. pracuje nad magazynami zielonej energii 20.06.2022. Rozwój technologii magazynowania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych jest celem współpracy TAURON Nowe Technologie i Ecological Projects Poland. List intencyjny został podpisany podczas Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego w Gdańsku. - Bilansowanie to …

UJ: rewolucja w produkcji akumulatorów i magazynów energii

Na Uniwersytecie Jagiellońskim opracowano technologie materiałowe magazynowania energii. Pozwolą one uniezależnić się od zagranicznych dostawców drogich metali i grafitu, które są potrzebne do produkcji akumulatorów. Naukowcy proponują technologie, które spełniają wymogi zielonej chemii. Produkcja niektórych z nich nie pozostawia ...

Rewolucja w produkcji akumulatorów o magazynów energii

Na Uniwersytecie Jagiellońskim opracowano technologie materiałowe magazynowania energii, które pozwolą uniezależnić się od zagranicznych dostawców drogich metali i grafitu, które są potrzebne do produkcji akumulatorów.Naukowcy proponują technologie, które spełniają wymogi zielonej chemii.Produkcja niektórych z nich nie pozostawia śladu …

Magazynowanie energii sprężonego powietrza

Dalsze prace nad technologią magazynowania energii w postaci sprężonego powietrza Obecnie badania nad systemami magazynowania energii elektrycznej w postaci sprężonego powietrza zmierzają w kierunku wyeliminowania konieczności dostarczania dodatkowego paliwa do jednostek magazynujących oraz zwiększenia ich sprawności do …

Magazyny energii

Magazynowanie energii to dynamicznie rozwijająca się dziedzina, w której prowadzonych jest szereg badań nad stworzeniem technologii pozwalającej w optymalny …

Magazynowanie energii – technologie przyszłości dla …

Ich zaletą jest możliwość magazynowania ogromnych ilości energii w naturalnych rezerwuarach, takich jak jeziora czy podziemne komory. W miarę rozwoju technologii oraz potrzeb magazynowania większych ilości energii możemy spodziewać się, że metody mechanicznego przechowywania energii będą dalej rozwijane i udoskonalane.

UJ proponuje rewolucję w produkcji akumulatorów i magazynów …

Na Uniwersytecie Jagiellońskim opracowano technologie materiałowe magazynowania energii, które pozwolą uniezależnić się od zagranicznych dostawców drogich …

Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej prowadzą badania nad …

Politechnika Wrocławska jest liderem międzynarodowego konsorcjum w projekcie badawczym, który może zrewolucjonizować sposób magazynowania energii …

Historia magazynowania energii

Na początku lat 70. w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Japonii, Francji i Wielkiej Brytanii rozpoczęto pracę nad technologią przechowywania energii w nadprzewodnikach umieszczonych w polu magnetycznym (SMES – …

Rewolucja w energetyce – nowe pomysły na magazynowanie energii

Kolejną obiecującą technologią magazynowania energii jest zielony wodór, który może być produkowany przy użyciu nadwyżek prądu z OZE. Proces elektrolizy, który jest w tej technologii kluczowy, niestety obecnie traci około 50% energii, ale trwają intensywne prace nad zwiększeniem jego efektywności. Na przykład koreańscy naukowcy zbudowali system …

Nowoczesne technologie magazynowania energii w OZE

Wyzwania związane z technologią magazynowania energii w OZE obejmują wysokie koszty inwestycji w magazyny energii, trudności związane z efektywnością przewidywania i zarządzania energią ze źródeł odnawialnych oraz konieczność rozwijania i implementacji nowych technologii magazynowania. Jednak rozwój tej technologii jest kluczowy …

Nowe pomysły na magazynowanie energii. Czy to już przełom?

Aktualnie dostępne techniki magazynowania energii są dość ograniczone. To jeden z czynników, który utrudnia efektywny rozwój zielonej energii i tym samym dekarbonizację. Na horyzoncie są jednak nowe możliwości. Z pomocą przychodzą start-upy, które chcę wdrożyć nowe technologie magazynowania energii.

Projekt CAFFEINE czyli nowoczesne magazynowanie zielonej …

W zgodzie z podstawowymi założeniami gospodarki zamkniętej projekt CAFFEINE ma na celu zbadać proces przekształcania odpadów z kawy oraz ligniny w materiały elektrodowe …

UJ: rewolucja w produkcji akumulatorów i magazynów energii

Z rezultatów kilkunastoletnich badań wynika, że możliwe jest wprowadzenie systemowych zmian w produkcji wysokonapięciowych akumulatorów. Według profesora …

Na Politechnice Wrocławskiej opracują grawitacyjny …

W ramach projektu „GrEnMine" naukowcy zaproponowali dwie technologie magazynowania energii – RM-GES (szynowe) i CB-GES (przenośnikowe). Pilotażowy, grawitacyjny magazyn energii powstanie w …

Magazynowanie energii w zakładach przemysłowych – kluczowe …

Magazynowanie energii odgrywa kluczową rolę w integracji odnawialnych źródeł energii w zakładach przemysłowych. Dzięki systemom magazynowania energii, przedsiębiorstwa mogą lepiej zarządzać produkcją i zużyciem energii z odnawialnych źródeł, co pozwala na zwiększenie udziału zielonej energii w całkowitym bilansie energetycznym.

Kopalnie zamienią na baterie. Polscy naukowcy mają …

W ramach projektu „GrEnMine" naukowcy zaproponowali dwie technologie magazynowania energii RM-GES (szynowe) i CB-GES (przenośnikowe). W jednej z kopalni należącej do PGE Górnictwo i Energetyka …

Magazynowanie energii – technologie przyszłości dla …

Efektywne magazynowanie energii jest nie tylko odpowiedzią na wyzwania dzisiejszego rynku energetycznego, ale również kluczem do przyszłości zrównoważonej …

Magazyn energii – kluczowy element energetyki przyszłości

Technologiczne innowacje w magazynowaniu energii. Dynamiczny rozwój technologii magazynowania energii otwiera przed nami nowe perspektywy. Badania nad zaawansowanymi bateriami, systemami flywheel czy technologią pompy wodnej pozwalają na przechowywanie energii w bardziej efektywny sposób. Jakie są najnowsze trendy i jakie …

Energia słoneczna i jej magazynowanie: Baterie i nie tylko

W tym artykule przyjrzymy się znaczeniu magazynowania energii, w tym baterii, w świecie energii słonecznej i przyjrzymy się niektórym ekscytującym rozwojom poza tradycyjnymi bateriami. Znaczenie Magazynowania Energii . Magazynowanie energii to brakujący element w równaniu dotyczącym energii słonecznej. Podczas gdy panele słoneczne …

Sprzeczne informacje na temat polskiej technologii magazynowania energii

Tego się nie przeskoczy żadnymi badaniami, to jest dane przez Boga (wersja dla wierzących) i naukę (wersja dla ateistów). Natomiast niewątpliwie, skoro już miałoby dojść do magazynowania, lepiej tracić 10 % zielonej energii w jakimś procesie prąd-bateria-prąd, niźli 70 % w procesie prąd-wodór-prąd.

Barbara Adamska: Nowe regulacje stawiają polski rynek magazynowania ...

Prace nad zapisami nowelizacji Prawa energetycznego w zakresie magazynów energii trwały kilka lat. Pamiętam, jak podczas III Kongresu Magazynowania Energii, którego jestem przewodniczącą, przedstawiciel Ministerstwa Energii przedstawiał propozycje zapisów nowelizacji w zakresie magazynowania energii. Ich brzmienie było niemal identyczne z …

Sposoby magazynowania energii

Obecnie najpopularniejszą i dominującą technologią magazynowania energii na świecie są elektrownie szczytowo-pompowe (ESP) odpowiadające za ponad 86% magazynowanej energii (stan na rok 2022). Elektrownie te wykorzystują energię potencjalną różnicy poziomu wody w dwóch zbiornikach znajdujących się na różnych wysokościach. …

Naukowcy z PWr pracują nad stworzeniem grawitacyjnych …

Wrocławska uczelnia lideruje projektowi „GrEnMine – Gravitational Energy storage in the post-Mine areas", który jest finansowany w ramach europejskiego programu …