Produkty

Rekrutacja do studia badawczo-rozwojowego technologii magazynowania energii

Sytuacja geopolityczna na rynku surowców energetycznych i krytycznych komponentów wymaga zbudowania polskiego przemysłu magazynowania energii w systemach …

Prace badawcze nad magazynowaniem energii elektrycznej …

Sytuacja geopolityczna na rynku surowców energetycznych i krytycznych komponentów wymaga zbudowania polskiego przemysłu magazynowania energii w systemach …

UW sygnatariuszem listu w sprawie nowych technologii …

Podpisany list zakłada m . współpracę jego sygnatariuszy, wymianę wiedzy, doświadczenia i dobrych praktyk oraz budowę zaplecza naukowego i wykwalifikowanej kadry …

Nowe pomysły na magazynowanie energii. Czy to już przełom?

– Rozwój technologii magazynowania energii będzie kluczowy dla naszego przejścia na tanią, czystą i bezpieczną energię odnawialną – powiedział Hands. Raport firmy konsultingowej McKinsey z 2022 roku podkreśla zalety magazynowania termicznego, obliczając cenę na 65–100 dolarów za megawatogodzinę. Te 100 dolarów to wartość maksymalna. To …

Superkondensatory – przyszłość magazynowania energii

SPSCAP są przodownikami tej technologii dzięki swojej modułowej serii kondensatorów. Technologia ta jest już powszechnie stosowana w autobusach hybrydowych, autobusach hybrydowych ładowanych z gniazda, trolejbusach z podwójnym źródłem zasilania, autobusach na ogniwa paliwowe, autobusach szkolnych i innych pojazdach użytkowych. …

Technologia chemiczna

Technologia chemiczna to ogół metod służących do wytwarzania użytecznych związków chemicznych na skalę przemysłową za pomocą procesów chemicznych, obejmuje wyodrębnianie z surowców pożądanych składników, ich selektywne wzbogacanie i dalsze ich przetwarzanie (surowce kopalne oraz surowce naturalne – odnawialne), zgodnie z branżowymi wymogami …

Studia podyplomowe

Wszystkie osoby zainteresowane podniesieniem kompetencji i umiejętności w obszarze wytwarzania i magazynowania energii zapraszamy na dwusemestralne studia podyplomowe …

Magazynowanie energii

Dzięki kompleksowemu programowi szkoleniowemu, dostosowanemu do potrzeb przemysłu, młodzi badacze nie tylko otrzymają wsparcie w postaci interdyscyplinarnej …

Status Centrum Badawczo-Rozwojowego: Jakie korzyści niesie i …

Centrum badawczo-rozwojowe (CBR) odgrywa kluczową rolę w innowacyjnej gospodarce, będąc miejscem, gdzie przedsiębiorstwa rozwijają nowoczesne technologie, procesy i produkty. Status centrum badawczo rozwojowego to formalne uznanie przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, że jednostka spełnia określone kryteria i aktywnie prowadzi działalność …

⏺️Odnawialne źródła energii

Energia odnawialna to alternatywny i zdrowy sposób na zapewnienie dostępu do energii. Dlatego warto zainwestować w wykształcenie w tym kierunku. Na studiach dowiesz się, jak korzystać z technologii OZE oraz nauczysz się, jak skutecznie wykorzystywać zasoby naturalne Ziemi. Zapoznasz się między innymi z urządzeniami i systemami ...

Najlepsze akumulatory do magazynowania energii: wybór optymalny

Wśród popularnych producentów akumulatorów do magazynowania energii warto wymienić takie firmy jak Tesla, LG Chem czy Sonnen. Są to renomowani producenci oferujący innowacyjne rozwiązania, które zdobyły zaufanie użytkowników na całym świecie. Jakie akumulatory wybrać na magazyn energii: kluczowe czynniki. Dobór akumulatorów do …

Nowe technologie w zakresie energii

Instalacja wykorzystująca wody geotermalne do magazynowania energii elektrycznej przy wykorzystaniu zintegrowanego wytwarzania ciepła, chłodu i energii elektrycznej. Wykorzystanie energii i wód geotermalnych w rolnictwie/przetwórstwie rolno-spożywczym w Polsce.

Inżynieria odnawialnych źródeł energii

Ubiegając się o przyjęcie na studia na kierunku Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii powinieneś zadbać o wyniki z dwóch maturalnych przedmiotów obowiązkowych: języka obcego (JO) i matematyki (M) oraz z przedmiotu obowiązkowego lub dodatkowego do wyboru spośród: matematyki (M), fizyki lub fizyki i astronomii (F), chemii (Ch).

Największe systemy magazynowania energii elektrycznej

W szerokim zakresie czasów magazynowania, dynamiki zmian mocy generowanej i pobieranej oraz wielkości mocy i energii od kilku kilowatów i kilowatogodzin do pojedynczych megawatów i megawatogodzin, bateryjny zasobnik energii w technologii litowej jest podstawowym rozwiązaniem. Staje się on ważnym elementem systemu, pełniąc rolę nie tylko …

Nowe technologie w zakresie energii

Nabór wniosków prowadzony jest w terminie od 16 września do 15 listopada 2024 r. w systemie LSI. Szczegółowe informację dot. zasad konkursu znajdują się pod …

Rozproszone źródła i magazyny energii – klastry energii -

Celem studiów podyplomowych jest przekazanie słuchaczom wiedzy o nowych technologiach wytwarzania, rozdziału i magazynowania energii oraz o ich integracji w celu zaspakajania …

Nowoczesne technologie magazynowania energii elektrycznej

Efektywność. Technologie magazynowania energii muszą być efektywne energetyczne, co oznacza, że powinny magazynować i uwalniać energię z minimalnymi jej stratami. Sprawność technologii magazynowania energii może mieć znaczący wpływ na ich ogólną opłacalność, cykl życia produktu i wpływ na środowisko. Recykling.

TECHNOLOGIE MAGAZYNOWANIA ENERGII STOSOWANE W …

do magazynowania energii elektrycznej z elektrowni wiatrowej, zainstalowanej na budynku Instytutu Elektroenergetyki i Energii Odnawialnej Politechniki Opolskiej [opracowanie własne] Akumulatory żelowe (ang. Gel) bezobsługowe akumulatory w których elektro- lit jest w postaci żelu. Taką postać elektrolitu uzyskuje się poprzez dodanie do niego np. tlenku krzemu (SiO2). …

Konwersja i magazynowanie energii

Trwa rejestracja członków zespołów na maraton pracy nad praktycznymi rozwiązaniami i demonstratorami w obszarach inżynierii biomedycznej, technologii …

Projekt badawczo-rozwojowy „Opracowanie inteligentnej …

Cel projektu badawczo-rozwojowego Celem projektu badawczo-rozwojowego jest opracowanie inteligentnej konstrukcji ciśnieniowego zbiornika kompozytowego z uchylną denni-cą, znacząco ulepszonej w porównaniu do obecnie stosowanych. Projekt uzyskał 13 779 430,50 PLN dofinansowania z Narodowe-go Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu „Ścieżka dla …

Władze spółki

dr inż. Magdalena Król Wiceprezes Zarządu. Menadżerka z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży surowcowej. Z KGHM CUPRUM związana od 2013 roku, gdzie przez ponad 11 lat kierowała Zakładem Technologii Energetycznych realizując prace badawczo-rozwojowe w zakresie rozwiązań prowadzących do zmniejszenia oddziaływania na środowisko zakładów …

Jakie technologie są wykorzystywane w magazynach energii o …

Wybór odpowiedniej technologii magazynowania energii jest kluczowy dla zapewnienia efektywnego i niezawodnego dostępu do energii. Nowoczesne technologie magazynowania energii o pojemności 20 kWh są nie tylko efektywne, ale również elastyczne i skalowalne. Dzięki temu mogą być dostosowane do różnych potrzeb, od małych instalacji domowych, przez …

NOWOCZESNE METODY MAGAZYNOWANIA ENERGII

Do racjonalnego wykorzystania O ŹE niezb ędne jest wi ęc magazynowanie uzy-skiwanej energii. 2. Rodzaje metod magazynowania energii 2.1 Metody chemiczne Nadmiar energii mo żemy wykorzysta ć do produkcji paliw takich jak meta-nol, metan czy wodór, a nast ępnie odzyska ć zawart ą w nich energi ę, najcz ęściej na drodze spalania ...

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Wykorzystanie technologii magazynowania energii do uniezależnienia dostaw ciepła (np. z elektrociepłowni, elektrowni cieplnych) i zapotrzebowania (np. do ogrzewania i chłodzenia budynków, dostarczania przemysłowego ciepła procesowego, wstępnego podgrzania pary technologicznej lub wody w procesie produkcyjnym) w celu wykorzystania wcześniej ciepła, …

PKP Energetyka z nowatorskim systemem magazynowania energii …

W ramach projektu badawczo-rozwojowego przy podstacji trakcyjnej Garbce powstanie system do magazynowania energii oparty o wodór produkowany dzięki energii z farmy słonecznej. Jest to kolejny krok w kierunku rozwoju kolei opartej na odnawialnych źródłach energii. PKP Energetyka podpisała właśnie umowę z dostawcą kompletu komponentów ...

Co dalej z rozwojem polskiej technologii magazynów energii?

Materiały, które nie są problematyczne do zdobycia, a jednocześnie zapewniają rozwój technologii, która może posłużyć do magazynowania energii. A to z kolei jest niezbędne do ...

Konferencja "Zielona energia w służbie przedsiębiorczości" …

Celem konferencji jest przedstawienie możliwości, jakie już dziś dla biznesu niesie ze sobą wykorzystanie zielonej energii. Konferencja skierowana jest przede wszystkim do właścicieli i kadry zarządzającej firm produkcyjnych, którzy chcą rozwijać swój biznes w sposób innowacyjny w oparciu o niezależność energetyczną oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

Inżynieria odnawialnych źródeł energii | FTiMS

Studia stacjonarne pierwszego stopnia trwają 7 semestrów. W czasie studiów na specjalności Inżynieria odnawialnych źródeł energii poznasz zagadnienia z zakresu: konwersji i sposobów …

Wybierz Energetykę!

Idealny wybór dla osób zainteresowanych projektowaniem, budową i sterowaniem odnawialnymi źródłami energii, magazynami energii, sieciami ciepłowniczymi i …

Magazynowanie energii

Systematykę technologii magazynowania podano na rysunkach (1÷7) i w tabeli 1. Rys. 1. Koszty technologii elastycznych (Źródło: Storage Energy Analysis) Sektor magazynowania energii zdziałał już wiele dla rozwoju tych technologii z ukierunkowaniem na przyszłość, ze szczególną uwagą zwróconą na perspektywy dominacji,

Klastry i magazyny energii środkiem zaradczym na wysokie ceny energii ...

W trakcie realizacji znajduje się kolejny projekt z zakresu magazynowania energii, tym razem w wodorze. Następną inwestycją w magazyny energii spółki będzie magazyn grawitacyjny o mocy 5 MW i pojemności 35 MWh. Uczestnikiem klastra jest również firma MetalERG, producent kotłów na słomę, wyznaczający kierunek rozwoju branży ogrzewnictwa …

Rozwój polskiej technologii ogniw do magazynowania …

Ograniczone globalne zasoby litu już wydają się niewystarczające dla wzrastającego w gigantycznym tempie rynku ogniw litowych, stąd szuka się gwałtownie alternatywnych technologii …

Energetyka

Studenci poznają różne technologie wytwarzania, konwersji, dystrybucji i magazynowania energii w oparciu o technologie konwencjonalne, jądrowe oraz odnawialne źródła energii. Absolwenci uzyskują odpowiednie kwalifikacje w dziedzinie projektowania, eksploatacji i utrzymania instalacji oraz systemów energetycznych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i narzędzi …

Magazynowanie energii

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu badawczo-rozwojowego i posłuży do prowadzenia badań w zakresie wykorzystania magazynów energii w działalności biznesowej Grupy PGE. Magazyn energii PGE w Żarnowcu . Unikalny na skalę europejską projekt magazynu energii PGE w Żarnowcu o mocy powyżej 200 MW uzyskał pierwszą w Polsce promesę …

Studia podyplomowe

Wszystkie osoby zainteresowane podniesieniem kompetencji i umiejętności w obszarze wytwarzania i magazynowania energii zapraszamy na dwusemestralne studia podyplomowe "Rozproszone źródła i magazyny energii – klastry energii". Edycja 2021 studiów odbędzie się w trybie zdalnym. Celem studiów jest przekazanie słuchaczom wiedzy o nowych technologiach …

Ogłoszenie z dnia 01.03.2024 r. o naborze na Partnera konsorcjum do ...

do projektu badawczo-rozwojowego realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021- 2027, Działanie 1.1 Ścieżka SMART. Na podstawie Ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027 (Dz. U. z 2022 r. poz. 1079 z poźn. zm.) Zarząd Morskiego …