Produkty

Kierunek inżynierii magazynowania energii chemicznej

Studenci podczas praktyk krajowych, jak i staży zagranicznych, zdobywają praktyczną wiedzę i umiejętności. Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej na którym prowadzony jest kierunek Biotechnologia przemysłowa, otwiera drogę nie tylko na wyjazdy zagraniczne w ramach programów Erasmus+ czy Stars EU, ale także organizuje wykłady prowadzone przez …

Kierunek: Biotechnologia przemysłowa – Wydział Inżynierii i …

Studenci podczas praktyk krajowych, jak i staży zagranicznych, zdobywają praktyczną wiedzę i umiejętności. Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej na którym prowadzony jest kierunek Biotechnologia przemysłowa, otwiera drogę nie tylko na wyjazdy zagraniczne w ramach programów Erasmus+ czy Stars EU, ale także organizuje wykłady prowadzone przez …

Inżynieria odnawialnych źródeł energii | FTiMS

Inżynieria odnawialnych źródeł energii . Czy możemy wyobrazić sobie człowieka XXI wieku, który nie korzysta z energii elektrycznej? Wręcz przeciwnie, rośnie różnorodność urządzeń elektrycznych, które szybko stają się człowiekowi niezbędne w jego codziennym życiu. Niestety, głównym źródłem energii elektrycznej jest nadal spalanie kopalin (zamiana energii chemicznej …

Rozwój polskiej technologii ogniw do magazynowania energii

Ogniwa sodowe natomiast mają szansę zastosowania w wielkoskalowych systemach magazynowania energii z farm wiatrowych i słonecznych, a także rozwiązaniach prosumenckich, gdzie maksymalizacja gęstości energii nie jest czynnikiem decydującym. Rys. 1. Rozwój rynku ogniw Li-ion. Wykres przedstawia zapotrzebowanie na ogniwa wyrażone w GWh ...

Technologie magazynowania energii

Drugą dobrze znaną w Polsce grupą metod magazynowania energii są metody elektrochemiczne, do których należą ogniwa galwaniczne (np. akumulatory kwasowo-ołowiowe, akumulatory litowo-jonowe) oraz akumulatory …

Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym

Magazyny energii szczytowo-pompowe (ESP) to funkcjonująca w Polsce od lat technologia wielkoskalowego magazynowania energii elektrycznej. Dokonuje się w nich zamiana energii elektrycznej w potencjalną energię grawitacyjną wody. Ich użytkowanie polega na wpompowaniu wody ze zbiornika dolnego do górnego w czasie, gdy produkcja prądu jest większa niż …

Budowa, działanie i obsługa układów magazynowania energii …

Magazynowanie energii umożliwia zapobieganie przerwom w dostawach energii elektrycznej oraz cieplnej, spowodowanym m . kończącymi się zasobami paliw kopalnych oraz niestabilną …

Inżynieria chemiczna i procesowa

Kierunek inżynieria chemiczna i procesowa w pigułce. Co warto wiedzieć o kierunku inżynieria chemiczna i procesowa? Jeśli wahasz się, czy studiowanie inżynierii chemicznej i procesowej ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące.

Inżynieria chemiczna i procesowa | Politechnika Poznańska

INŻYNIERIA CHEMICZNA to wiedza z zakresu modelowania procesów transportu, reologii stosowanej, zjawisk przepływowych i mieszania układów ciekłych i wielofazowych, kinetyki i …

Jakie są sposoby magazynowania energii w branży OZE?

Metoda elektrochemicznego magazynowania polega na wykorzystaniu baterii do przechowywania energii w postaci chemicznej. Przemiana energii elektrycznej w związki chemiczne to podstawa jednej z najbardziej popularnych technologii magazynowania. Chemiczne magazyny energii to głównie akumulatory: niskotemperaturowe – ołowiowo-kwasowe czy …

Katedra Inżynierii Chemicznej i Procesowej (C-3)

Działalność badawcza Katedry Inżynierii Chemicznej i Procesowej obejmuje: Badania i modelowanie hydrodynamiki, kinetyki ruchu masy oraz transportu masy w układach wielofazowych (zawiesiny i emulsje), obejmujące sposób ich wytwarzania, badanie wielkości i rozkładu kropel fazy rozproszonej, badania stabilności układów emulsyjnych oraz oceny …

Kierunek: Technologia Chemiczna – Wydział Inżynierii i …

Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej PK realizuje kształcenie na kierunku Technologia chemiczna od 1987 roku. To rokrocznie największy i cieszący się największym zainteresowaniem przyszłych studentów, kierunek realizowany na Wydziale. W ramach siedmiosemestralnych studiów I stopnia oraz trzy- i czterosemestralnych studiów II stopnia, kształcimy studentów w …

Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii

Dzięki tym studium rozwiniesz umiejętności w zakresie magazynowania energii oraz zwiększenia efektywności systemów OZE. Zdobędziesz kompetencje, które pozwolą zarządzać projektami i prowadzić własny zespół inżynierów podczas realizacji procesów projektowych, budów oraz monitorowania instalacji odnawialnych źródeł energii.

Inżynieria materiałów do magazynowania i konwersji energii

technologiach konwersji i magazynowania energii ze szczególnym uwzględnieniem technologii opartych o przetwarzanie energii chemicznej, słonecznej i cieplnej. Aktywny udział w ćwiczeniach warsztatowych pozwoli zrozumieć studentowi istotę omawianych na wykładach zjawiski oraz …

Inżynieria chemiczna i procesowa

Praca po inżynierii chemicznej i procesowej. Absolwenci studiów inżynierskich kierunku inżynieria chemiczna i procesowa na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej nabywają poszukiwane na rynku pracy, interdyscyplinarne wykształcenie techniczne w zakresie szeroko pojętej inżynierii procesów, przydatne dla inżynierów, technologów i projektantów nie tylko w …

Inżynieria chemiczna i procesowa

Inżynieria chemiczna i procesowa to dziedzina nauki odpowiedzialna za rozwój przemysłu przetwórczego i chemicznego. Studia przybliżają zasady projektowania i sprawowania nadzoru …

Podstawy inżynierii chemicznej i procesowej, zagadnienia wybrane ...

Podstawy inżynierii chemicznej i procesowej, zagadnienia wybrane, Ćwiczenia z: Chemia. 5 (1) 30. punkty. Pobieranie. Politechnika Wrocławska. Chemia. 185. strony. Liczba stron. 1. Ulubione. 2016/2017. Rok akademicki. Opis: Tomasz An drzejewski Bogdan Chachulski Jacek Gębicki Iwona Hołowacz Marian Kamiński Donata Konopacka-Łyskawa. Pokaż więcej . …

Katedra Konwersji i Magazynowania Energii | Wydział Chemiczny ...

zasobów, możliwości pozyskania, konwersji, magazynowania i transportu energii ze źródeł odnawialnych, w tym energii słonecznej i biopaliw, możliwości odzyskiwania energii odpadowej w procesach przemysłowych i sposoby jej zagospodarowania, opracowanie procesów technologicznych recyklingu materiałowego zużytych modułów i ogniw fotowoltaicznych, …

Studia II stopnia (magisterskie) / Kierunek Technologia …

Technologie Konwersji i Magazynowania Energii Specjalność obejmuje zagadnienia związane z modelowaniem, syntezą, recyklingiem oraz charakteryzacją materiałów używanych do konstrukcji urządzeń do magazynowania oraz konwersji energii (ogniw różnego typu, w tym: Li-ion, Na-ion, ogniw paliwowych, fotowoltaicznych). Specjalność ma charakter interdyscyplinarny. Program …

Technologia chemiczna

Studia dotyczą wytwarzania różnych produktów chemicznych począwszy od nawozów sztucznych, tworzyw polimerowych, paliw, kosmetyków, barwników, aż po produkty …

Zamiana energii mechanicznej na elektryczną: jak przebiega?

Konwersja energii mechanicznej na elektryczną jest jednym z kluczowych procesów, które umożliwiają nam wykorzystanie różnych form energii do zasilania urządzeń elektrycznych. Proces ten polega na przekształceniu energii kinetycznej i potencjalnej w energię elektryczną. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się, jak dokładnie przebiega ten proces, jakie …

Inżynieria chemiczna i procesowa

Rozumie zasady i prawa leżące u podstaw inżynierii chemicznej i procesowej oraz potrafi wykorzystać je do rozwiązywania problemów w zakładach przemysłowych. Absolwent rozumie podstawy inżynierii produktu, zasady projektowania procesów i aparatów, zna nowoczesne aparaty i maszyny procesowe oraz systemy automatyki i miernictwa przemysłowego.

Priorytetowy Obszar Badawczy Politechniki Warszawskiej …

związaną ze sterowaniem przekształtnikami energii elektrycz - nej AC-DC, DC-DC, DC-AC, wykorzystując nowoczesne łączniki energoelektroniczne z węglika krzemu (SiC) i azotku galu …

Inżynieria odnawialnych źródeł energii

Kierunek Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii jest realizowany na stacjonarnych 7-semestralnych studiach inżynierskich na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej. W ramach tych studiów zdobędziesz podstawową wiedzę o budowie, działaniu oraz eksploatacji maszyn i całych instalacji w oparciu o zasady mechaniki oraz projektowania z …

Technologia chemiczna/Chemical Technology | Politechnika …

Podstawy inżynierii produktu i zarządzania jakością ; Technologia materiałów specjalnego przeznaczenia i nanomateriałów; SEMESTR 7 (wykład obieralny): Technologie uzdatniania wody i oczyszczania ścieków; Technologie zapobiegania korozji; Karty opisu przedmiotu (ECTS) - Pierwszy stopień niestacjonarne. Wybór opisu semestru - pierwszy stopień. Semestr 1; …

Technologia chemiczna/Chemical Technology | Politechnika …

Interesuje Cię praca w przemyśle chemicznym, spożywczym lub kosmetycznym? TECHNOLOGIA CHEMICZNA jest właśnie dla Ciebie! Kierunek ten został stworzony z myślą o …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Potencjalnie duże zyski spodziewane są przy zastosowaniu wielkoskalowego, długoterminowego magazynowania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, które może być zapewnione przez magazynowanie energii chemicznej lub ciepła. Również odzysk ciepła odpadowego w elektrowniach zawodowych i w procesach przemysłowych stanowi potencjalne …

ZUT

Zapoznanie studenta z elektrochemicznymi magazynami energii: C-2: Umiejętność oceny jakości magazynu energii

Kierunek: BIOTECHNOLOGIA Specjalność Inżynieria procesowa …

jednostkowych inżynierii chemicznej obejmujących przenoszenie pędu, ciepła i masy; •Umiejętność projektowania i optymalizacji systemów technologicznych;

NOWOCZESNE METODY MAGAZYNOWANIA ENERGII

nawialnych źródeł energii O ŹE, poniewa ż produkcja energii z takich źródeł jest bardzo zmienna i lepiej jest j ą zmagazynowa ć i odda ć w sposób zrównowa żony. Do racjonalnego wykorzystania O ŹE niezb ędne jest wi ęc magazynowanie uzy-skiwanej energii. 2. Rodzaje metod magazynowania energii 2.1 Metody chemiczne

Magazyny energii – rozwiązania dla przemysłu | MM Magazyn …

Magazyny energii umożliwiają gromadzenie energii w różnych postaciach, co pozwala na efektywne zarządzanie nią i wykorzystanie jej w zależności od potrzeb.Technologie magazynowania energii dzielą się na metody bezpośrednie (magazynujące energię elektryczną) i pośrednie (wykorzystujące zmianę formy energii z elektrycznej na inną, np. chemiczną lub …

Elektromobilność – Politechnika Warszawska rekrutacja 2024/2025

magazynowania energii, napędów i maszyn elektrycznych, inżynierii materiałowej i chemicznej w elektromobilności, programowania obiektowego, infrastruktury ładowania dla pojazdów elektrycznych, sterowania układami dynamicznymi, odnawialnych i niskoemisyjnych źródeł energii w ekosystemie elektromobilności.

Magazynowanie energii w przedsiębiorstwie

Zaletą magazynowania energii w postaci wodoru jest możliwość przechowywania go przez długi czas oraz wysoka gęstość energii. Metan jest łatwiejszy w produkcji, ale jego wadą są straty energii w procesie wytwarzania, które sprawiają, że całkowita ilość odzyskiwanej energii nie przekracza 38%.