Produkty

Projekt systemu magazynowania energii w górnictwie węglowym

Wspieramy procesy restrukturyzacyjno-rozwojowe w polskim górnictwie węgla kamiennego od 2003 roku Katowice, kwiecień 2021 r. Publikacja opracowana w ramach „Programu badań statystycznych statystyki publicznej" badanie statystyczne „Górnictwo węgla kamiennego i brunatnego" Zatrudnienie, wydajność, płace i przepracowany czas pracy w górnictwie węgla …

Zatrudnienie, wydajność, płace i przepracowany czas pracy w górnictwie ...

Wspieramy procesy restrukturyzacyjno-rozwojowe w polskim górnictwie węgla kamiennego od 2003 roku Katowice, kwiecień 2021 r. Publikacja opracowana w ramach „Programu badań statystycznych statystyki publicznej" badanie statystyczne „Górnictwo węgla kamiennego i brunatnego" Zatrudnienie, wydajność, płace i przepracowany czas pracy w górnictwie węgla …

(PDF) Skuteczne rozwiązania w systemie wysokiego kotwienia …

Skuteczne rozwiązania w systemie wysokiego kotwienia dla wzmacniania obudowy podporowej Streszczenie: Rola wysokiego kotwienia górotworu z wykorzystaniem kotwi strunowych dla wzmacniania obudów ...

Polska kopalnia staje się pionierem w grawitacyjnych …

Projekt „GrEnMine" zakłada pilotażową instalację w Kopalni Węgla Brunatnego Turów, gdzie na małą skalę przetestowane zostaną nowatorskie metody magazynowania – za …

Magazyn energii zintegrowany z blokiem węglowym – pionierski …

Magazyn energii elektrycznej o mocy 1 megawata ma powstać powstanie w bełchatowskiej elektrowni. Koncern PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna ogłosił postępowanie …

Kopalnie zamienią na baterie. Polscy naukowcy mają …

W ramach projektu „GrEnMine" naukowcy zaproponowali dwie technologie magazynowania energii RM-GES (szynowe) i CB-GES (przenośnikowe). W jednej z kopalni …

Magazyny energii w Moim Prądzie potrzebują systemu certyfikacji?

Niepotrzebne formalności? Kamil Talar, specjalista ds. magazynów energii z firmy NRG Project, ocenia, że dodatkowe wymogi w zakresie dokumentacji, którą powinny posiadać magazyny energii, mogą utrudnić realizację programu Mój Prąd.. Ekspert z firmy NRG Project wskazuje, że większość rozwiązań spotykanych na rynku to jakościowe produkty …

Ryzyko zagrożenia wodnego w polskich kopalniach węgla …

Analiza ryzyka uaktywnienia zagrożenia wodnego w podziemnej kopalni węgla kamiennego została przeprowadzona w warunkach stosowanej w polskim górnictwie węglowym prewencji, dotyczy zatem ...

TECHNOLOGIE MAGAZYNOWANIA ENERGII STOSOWANE W …

niczenie tego typu sytuacji jest zastosowanie systemu magazynowania energii elektrycznej jako elementu buforującego, który umożliwi przejęcie nadmiaru wyprodukowanej energii oraz w przypadku spadku lub zaniku wytwarzania energii przez źródło, podtrzymanie i stabilizację zasilania. Technologie magazynowania energii elektrycznej ELEKTRYCZNE …

Systemy magazynowania energii BESS | Moxa

Systemy magazynowania energii BESS stają się coraz ważniejsze w kontekście OZE. Ich najważniejszymi elementami są układy zarządzania baterią (BMS), energią (EMS) oraz jednostki do konwersji energii (PCS). To rozwiązania, które do prawidłowego działania wymagają potężnej ilości danych. W związku z tym systemy magazynowania energii stoją przed 4 kluczowymi …

Już w 2026 roku PGE uruchomi największy w Europie magazyn …

Projekt w Żarnowcu już teraz zdobył pierwszą w Polsce promesę na magazynowanie energii elektrycznej. Posiada też umowę przyłączeniową do krajowego …

WYKORZYSTANIE ENERGII JĄDROWEJ W GÓRNICTWIE – „NOWINKI" Z LAT 70-TYCH XX W.

ENERGII JĄDROWEJ W GÓRNICTWIE – „NOWINKI" Z LAT 70-TYCH XX W. Wybuchy nuklearne w górnictwie, amerykański program Plowshare Paweł P. ZAGOŻDŻON Przegląd likwidowanych zasobów bibliotecznych owocuje niekiedy natrafieniem na publikacje bardzo zaskakujące – przybliżające zagadnie-nia mało znane, zapomniane, a niekiedy wręcz …

Battery Energy Storage System (BESS) » System magazynowania energii

Aby móc zademonstrować działanie systemu magazynowania energii w akumulatorach (BESS), chcemy bardziej szczegółowo przedstawić projekt konstrukcyjny lub opcje połączeń poszczególnych komponentów. Akumulatory. Jak już wspomniano na początku, system magazynowania energii nie zawiera baterii, ale akumulatory (1). W przeciwieństwie do …

Rewolucja w magazynowaniu energii – od wyeksploatowanej …

W najgłębszej kopalni w Europie, zlokalizowanej w fińskim Pyhäjärvi rozpoczyna się niezwykle innowacyjny projekt przekształcenia wyeksploatowanego szybu kopalnianego w …

Współpraca w służbie zielonej energii

W zakresie odnawialnych źródeł energii i ochrony środowiska, tzw. technologii proekologicznych, w WITI realizowane są prace badawcze i wdrożeniowe obejmujące m .: uzdatnianie i ocenę jakości wody, źródła zasilania (ogniwa słoneczne różnych generacji na podłożu sztywnym i elastycznym) i magazynowania energii (superkondensatory, akumulatory) …

Magazyn energii – na ile wystarczy w domu?

Znaczenie magazynu energii w domu. Magazyn energii jest ważny w domach. Umożliwia gromadzenie i wykorzystywanie nadwyżek prądu z fotowoltaiki. To pozwala być niezależnym od dostaw energii elektrycznej. Technologie magazynowania energii różnią się. Ich efektywność zależy od rodzaju i parametrów. Ważne jest, aby wybrać ...

System magazynowania energii, który umożliwia pełne …

Jedną z wyróżniających się cech systemu magazynowania energii SolaX Power jest jego zdolność do automatycznego dostosowywania się do dynamicznych taryf za energię elektryczną, dzięki inteligentnemu trybowi pracy. System ten wykorzystuje algorytmy głębokiego uczenia się do analizy prognoz pogody, nawyków użytkownika i cen energii elektrycznej. …

Systemy kontroli i monitorowania zagrożeń gazowych w polskich ...

Projektu strategicznego pt.: "Poprawa bezpieczeństwa pracy w kopalniach", Numer umowy SP/K/3/143694/1. Literatura 1. Wasilewski S.: Zagrożenia naturalne w polskim górnictwie węglowym w świetle wypadków i katastrof w latach 1960-1994. Część III: Monitorowanie i kontrola zagrożeń. Bezpieczeństwo Pracy i Ochrona Środowiska w ...

3. Stan kotwienia w Polsce i na świecie Wojciech Masny

Zastosowanie tego typu systemu obudowy było zbyt nowatorskie jak na owe czasy i kolejny raport z wykorzystania obudowy kotwowej w górnictwie polskim pochodzi dopiero z roku 1938 z kopalni Michał, gdzie kotwy osadzane za pomocą cementu, wykorzystano do zabezpieczenia ociosów przekopu głównego posadowionego na głębokości 340 m [40]. Z okresu powojennego z kolei …

Jak wykorzystać grawitację do magazynowania energii?

To pierwszy międzynarodowy projekt badawczy w ramach tego programu realizowany przez konsorcjum, którego liderem jest Politechnika Wrocławska. Kierownikiem zespołu badawczego na tej uczelni jest prof. Przemysław Moczko. Technologia grawitacyjnego magazynowania energii od kilku lat jest przedmiotem intensywnych badań. Jak wspomniała w …

Największe systemy magazynowania energii elektrycznej

Historia magazynowania energii słonecznej jest tak długa jak samo jej pozyskiwanie. Od początku rozwoju systemów elektroenergetycznych wiadomo było, że w celu zapewnienia jakości energii, bezpieczeństwa i …

EKONOMICZNE I SPOŁECZNE UWARUNKOWANIA …

9 i ekonomicznych uwarunkowań wdrażania nowych technologii w górnictwie 10 węgla kamiennego przeprowadzona z perspektywy polskich przedsiębiorstw 11 górniczych. Artykuł ma charakter teoretyczno-przeglądowy i został opracowany 12 na podstawie studiów literaturowych oraz analizy uwarunkowań rynkowych 13 i ogólnogospodarczych funkcjonowania branży …

Magazyny energii

Rosnący udział źródeł odnawialnych w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym sprawia, że rośnie znaczenie magazynowania energii. Wynika to z potrzeby stałego podnoszenia jakości …

Górnictwo perspektywy i zagrożenia

w górnictwie węglowym, istotny jest sposób ich doboru, uwzględniający zmieniające się w trakcie pracy warunki. Prawidłowy dobór, wpływa na zwiększenie trwałości i niezawodności maszyn i urządzeń, co przekłada się na uzyskiwane efekty ekonomiczne. Z uwagi na ważność zagadnienia, jakim jest pomiar i ocena właściwości mechanicznych węgla (w tym pomiar urabialności węgla ...

CO PO GÓRNICTWIE? DEBATA W SENACIE | Spółka …

Możliwości magazynowania energii cieplnej i elektrycznej poprzez zmianę przeznaczenia niedokończonych inwestycji i likwidowanych szybów oraz infrastruktury pogórniczej - o tych problemach dyskutowano podczas posiedzenia Senackiego Zespołu ds. Innowacji w Gospodarce.

Na Politechnice Wrocławskiej opracują grawitacyjny …

W ramach projektu „GrEnMine" naukowcy zaproponowali dwie technologie magazynowania energii – RM-GES (szynowe) i CB-GES (przenośnikowe). Pilotażowy, grawitacyjny magazyn energii powstanie w …

Energetyka-Rozproszona

W ramach projektu „GrEnMine" naukowcy zaproponowali dwie technologie magazynowania energii RM-GES (szynowe) i CB-GES (przenośnikowe). W Kopalni Węgla …

Naukowcy z PWr pracują nad stworzeniem grawitacyjnych …

Wrocławska uczelnia lideruje projektowi „GrEnMine – Gravitational Energy storage in the post-Mine areas", który jest finansowany w ramach europejskiego programu …

Magazyny energii to priorytet rynku OZE. W Polsce jednak mogą …

Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii wskazuje, że obniżenie KWD docelowo może negatywnie rzutować na rozwój technologii magazynowania energii, która jest kluczowa dla polskiego systemu energetycznego. W Polsce bowiem jest coraz więcej instalacji produkujących tanią, odnawialną energię, w okresach wysokiej generacji nie ma jednak …

Największy na świecie projekt magazynowania energii w …

Uruchomiono pierwszą część największego na świecie systemu magazynowania energii za pomocą akumulatorów sodowo-jonowych (BESS) w Chinach. Jak poinformowały w zeszłym tygodniu państwowe media Yicai Global i dostawca technologii HiNa Battery, część projektu o mocy 50 MW i pojemności 100 MWh w Qianjiang w prowincji Hubei została ...

Projekty systemów magazynowania energii w Australii o łącznej …

Australia należy do krajów, w których następował najbardziej dynamiczny rozwój w dziedzinie magazynowania energii w ostatnich latach. Jeszcze niedawno można tam było spotkać głównie niewielkie systemy o mocy liczonej w dziesiątkach megawatów. Obecnie standardem są instalacje o mocy kilkuset megawatów, których stale przybywa. W fazie …

V Akademia Bezpieczeństwa: Procesy restrukturyzacyjne w górnictwie ...

V edycja konferencji odbywa się w dniach 3-4 kwietnia w Bystrej pod hasłem „Bo najważniejszy jest człowiek – problemy zatrudnieniowe w polskim górnictwie węglowym. Edukacja, wsparcie, bezpieczeństwo". Patronat honorowy nad Akademią Bezpieczeństwa WG sprawują: Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych, Adam Mirek, prezes …

Boom na magazyny energii? Projektów w całym kraju przybywa w ...

Magazyny energii mogą być właśnie tym środkiem, który zapewni elastyczność systemu elektroenergetycznego, zwłaszcza, jeśli nie chcemy znacznie polegać na elektrowniach gazowych – mówi w rozmowie z portalem WysokieNapiecie.pl Julian Jansen, starszy dyrektor ds. strategii, rozwoju rynku i polityki firmy Fluence, która jest czołowym dostawcą i operatorem …

Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym

Do najbardziej oczekiwanych innowacji w polskiej energetyce przy zakładanym rozwoju mocy wytwórczych OZE zawartych w zapisach Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku (w 2030 roku OZE ma odpowiadać za 32% generowanej energii elektrycznej) należą m . wydajne i nowoczesne technologie magazynowania energii, które obok rozwoju elektromobilności, …