Produkty

Nowa Polityka Magazynowania Energii w Polsce do roku 2022

Długoterminowa stabilność cen energii w Polsce jest uzależniona od transformacji energetycznej, w tym inwestycji w OZE, modernizację infrastruktury i rozwój magazynowania energii; W 2022 roku agresywna polityka Rosji miała zasadniczy wpływ na ceny surowców energetycznych. Kontrakty terminowe na dostawy surowców w 2023 roku znacząco ...

Transformacja energetyczna kluczem do stabilizacji cen energii w Polsce

Długoterminowa stabilność cen energii w Polsce jest uzależniona od transformacji energetycznej, w tym inwestycji w OZE, modernizację infrastruktury i rozwój magazynowania energii; W 2022 roku agresywna polityka Rosji miała zasadniczy wpływ na ceny surowców energetycznych. Kontrakty terminowe na dostawy surowców w 2023 roku znacząco ...

Magazynowanie energii w 2024 roku

Za silną pozycją firmy przemawiają liczby wypracowane w 2023 roku: 800 MW zainstalowanej mocy modułów, które dostarczyło Memodo, ponad 100 tys. sprzedanych systemów magazynowania energii, 8000 klientów w całej …

Barbara Adamska: Nowe regulacje stawiają polski …

Prace nad zapisami nowelizacji Prawa energetycznego w zakresie magazynów energii trwały kilka lat. Pamiętam, jak podczas III Kongresu Magazynowania Energii, którego jestem przewodniczącą, przedstawiciel …

Co czeka polski rynek energii i OZE w 2024 roku?

Nadchodzące miesiące przyniosą wiele wyzwań związanych z transformacją i bezpieczeństwem energetycznym. Jak wskazuje ekspert Eaton, to już nie tylko przechodzenie na OZE, ale przede wszystkim zapewnianie elastycznych sieci dystrybucyjnych, rozwijanie infrastruktury pojazdów elektrycznych oraz przygotowanie budynków na spełnienie wymogów …

Magazyny energii w Polsce – jakie zmiany na rynku?

Pierwsze półrocze 2022 roku na polskim rynku magazynów energii można podzielić na czas przygotowań do wdrożenia systemowego wsparcia do zakupu tych urządzeń oraz pierwsze miesiące po uruchomieniu dofinansowań. Debata …

Opłacalność magazynów energii w 2023 [analiza]

Wysokie ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w Niemczech, co skłania prywatnych prosumentów do wdrażania rozwiązań, które będą miały na celu podniesienie poziomu niezależności energetycznej od elektrowni oraz zwiększenia autokonsumpcji energii pochodzącej z instalacji fotowoltaicznej (aż 105 tys. ze 130 tys. nowych instalacji PV …

Co z hydroenergetyką w Polsce? Wkrótce nowa strategia

Do połowy roku zostanie przedstawiona strategia budowy systemu elektrowni szczytowo-pompowych (ESP) w Polsce - poinformował prof. Maciej Chorowski, inicjator i pierwszy szef powołanego przez premiera międzyresortowego zespołu przygotowującego strategię.

Nowe pomysły na magazynowanie energii. Czy to już przełom?

Heatcube wykorzystuje szereg modułowych zbiorników do magazynowania energii w postaci płynnej soli, ... Raport firmy konsultingowej McKinsey z 2022 roku podkreśla zalety magazynowania termicznego, obliczając cenę na 65–100 dolarów za megawatogodzinę. Te 100 dolarów to wartość maksymalna. To bardzo mało, bo przy obecnych kursie dolary …

Polityka Energetyczna Polski do 2040 roku

Cel w zakresie poprawy efektywności energetycznej w Polsce to 23% do 2030 roku względem zużycia energii pierwotnej w 2020 roku. Polityka Energetyczna Polski do 2040 roku - reakcje sektora energetycznego . Opracowanie i wdrożenie nowej strategii energetycznej dla Polski na kolejne lata spotkało się z szeregiem komentarzy ze strony przedstawicieli …

Prognoza zapotrzebowania na wodór odnawialny RFNBO w Polsce do …

W sektorze przemysłowym, gdzie w 2022 r. największym konsumentem wodoru był sektor rafineryjny oraz chemiczny (produkcja nawozów), popyt na wodór odnawialny może wynosić w 2030 roku odpowiednio ok 190 tys. ton wodoru w scenariuszu bazowym oraz w scenariuszu rozszerzonym ok 211 tys. ton. Łącznie popyt na wodór RFNBO w 2030 roku może …

PKP Energetyka w Radzie Programowej Polskiego …

PKP Energetyka dołączyła do grona członków Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii. Leszek Hołda, Członek Zarządu firmy, wszedł do Rady Programowej PSME, wspierając je tym samym merytorycznie i od strony praktycznej. PKP Energetyka jest bowiem twórcą największego w Europie trakcyjnego magazynu energii. Spółka realizuje też …

Magazynowanie energii elektrycznej – pierwszy raport Prezesa URE

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki przygotował raport na temat magazynowania energii w Polsce. W rejestrach operatów sieci przesyłowej i sieci dystrybucyjnych w naszym …

RAPORT KWARTALNY – 1Q 2022 – ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII …

Ile energii wyprodukowały instalacje OZE w 1Q 2022 roku? Branża OZE w 1Q 2022 cały czas dynamicznie się rozwijała. Jednym z głównych powodów takich wzrostów jest nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii, która od kwietnia tego roku wprowadza zmiany do systemu rozliczeń prosumentów. Dlatego instalacje PV w 1Q 2022 szalały, …

Magazyny energii – opinie użytkowników – czy warto?

W lutym 2022 roku Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Magazynowania Energii sporządziła raport zatytułowany "Wpływ rozbudowy infrastruktury magazynów energii na rozwój gospodarczy w Polsce – prognoza do 2040 r.". Celem przeprowadzonych analiz było wykazanie możliwych korelacji pomiędzy popularyzacją …

PGE zbuduje największy magazyn energii w Europie

Celem strategicznym Grupy w obszarze magazynowania energii jest posiadanie 800 MW nowych instalacji magazynowania energii w Polsce w 2030 r. Instalacje zapewnią bezpieczną integrację systemową nowych odnawialnych źródeł energii, przyczynią się do stabilizacji systemu elektroenergetycznego oraz poprawią bezpieczeństwo energetyczne ...

Poland 2022 Energy Policy Review

W maju 2022 r. Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) opublikowała raport po przeglądzie polityki energetycznej Polski – Poland 2022 Energy Policy Review. Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) we współpracy ze Stałym Przedstawicielstwem RP przy OECD oraz IEA przygotowało polskie tłumaczenie tego raportu pn.

Nowa dyrektywa bateryjna UE a rynek baterii i magazynów energii

Dokument obejmuje baterie przenośne, do pojazdów elektrycznych i baterie przemysłowe, w także stacjonarne systemy magazynowania energii. Nowa dyrektywa bateryjna weszła w życie 18 sierpnia 2023 roku, a od 18 lutego 2024 roku obowiązuje we wszystkich państwach członkowskich UE. Pełną treść rozporządzenia można znaleźć TUTAJ.

Kehua i Soltec prezentują w Warszawie system magazynowania energii …

7 grudnia 2022 r. w Warszawie odbyła się premiera najnowszego systemu magazynowania energii marki Kehua, wiodącego na świecie eksperta w zakresie kompleksowych rozwiązań dla branży energii odnawialnej. Ponad 100 gości z lokalnej branży energii odnawialnej zgromadziło się na wydarzeniu, podczas którego zaprezentowano system iStoragE. Event został …

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030

Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do 2040 r. - Projekt 5 POLITYKA ENERGETYCZNA POLSKI ORAZ KRAJOWY PLAN NA RZECZ ENERGII I KLIMATU PSW wpisuje się też w działania przedstawione w strategii pt. Polityka energetyczna Polski do 2040 r. (PEP 2040). PEP 2040 stanowi odpowiedź na najważniejsze wyzwania stojące przed pol-

IEA. Poland 2022. Energy Policy Review – tłumaczenie

Raport „Polska 2022. Przegląd polityki energetycznej" zawiera przede wszystkim analizę polskich polityk energetycznych oraz opis działania rynków energii m . w sektorach: energii odnawialnej, ropy, gazu, węgla czy efektywności energetycznej.

Wpływ rozbudowy infrastruktury magazynów energii na rozwój …

uwarunkowania prawne i rynkowe określone w aktualnej wersji Polityki Energetycznej Polski do 2040 r., scenariusz optymalny dla branży (OPT) opiera się na założeniu, że dalszy rozwój …

Nawet milion magazynów energii w 2022 roku!

Przydomowe magazyny energii to nie melodia przeszłości, a kolejny etap rewolucji prosumenckiej, która dzieje się na naszych oczach. Zgodnie z szacunkami organizacji branżowej SolarPower Europe, w 2022 roku przybyło nawet milion nowych urządzeń. W 2021 roku na terenie Starego Kontynentu zainstalowano łącznie ok. 650 tys. przydomowych …

Rozwój polskiej technologii ogniw do magazynowania …

Własna produkcja ogniw litowych i sodowych do magazynowania energii przyniosłaby korzyści dla polskiej gospodarki w wielu jej dziedzinach, gwarantując bezpieczeństwo energetyczne w dobie transformacji …

Magazynowanie energii elektrycznej Raport 2024 1

Te wielkoskalowe magazyny od lat funkcjonowały w Polsce jako jednostki wytwórcze. Z chwilą wprowadzenia w 2021 r. zmiany przepisów, jednostki te, w zakresie pracy w cyklu szczytowo …

Przegląd polityki energetycznej Polski 2022

Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) opublikowała raport po przeglądzie polityki energetycznej Polski – Poland 2022 Energy Policy Review. Raport został …

Polityka energetyczna Polski do 2040 – PEP2040

nie więcej niż 56% węgla w wytwarzaniu energii elektrycznej w 2030 r., co najmniej 23% OZE w końcowym zużyciu energii brutto w 2030 r., wdrożenie energetyki jądrowej w 2033 r., ograniczenie emisji GHG o 30% do 2030 r. (w stosunku do 1990 r.), zmniejszenie zużycia energii pierwotnej o 23% do 2030 r. (w stosunku do prognoz zużycia z 2007 ...

Fotowoltaika i systemy magazynowania energii

Cenę ustala się według cen giełdowych, np. w lutym 2021 roku giełdowa cena energii wynosiła około 0,26 zł/kWh, natomiast w lutym 2022 roku było to już około 0,52 zł/kWh, czyli przybliżony już poziom do tego, co dało się uzyskać w systemie opusów.

Magazynowanie energii w 2022 roku

Od 2017 roku tylko firma ZCS Azzurro sprzedała w Europie ponad 100 000 systemów magazynowania energii o łącznej pojemności 1,5 GWh. Dzięki jej doświadczeniu bazujemy na przetestowanych falownikach hybrydowych oraz dedykowanych magazynach energii. Są to sprawdzone produkty, które są nieustannie udoskonalane.