Produkty

Perspektywy branży magazynowania energii wodorowej w Chinach

W 2023 r. dostawy baterii litowych do magazynowania energii przez chińskie firmy na rynku globalnym osiągnęły 206 GWh, co stanowi 91,5% całkowitych dostaw globalnych. Co więcej, Chiny stały się jednym z najbardziej aktywnych krajów na świecie pod względem integracji, demonstracji i industrializacji technologii magazynowania energii.

Globalny rynek magazynowania energii: Szybki rozwój i …

W 2023 r. dostawy baterii litowych do magazynowania energii przez chińskie firmy na rynku globalnym osiągnęły 206 GWh, co stanowi 91,5% całkowitych dostaw globalnych. Co więcej, Chiny stały się jednym z najbardziej aktywnych krajów na świecie pod względem integracji, demonstracji i industrializacji technologii magazynowania energii.

Złożona stopa wzrostu globalnego rynku magazynowania energii w …

Według naszych obliczeń, krajowa nowa zainstalowana moc magazynowania energii za licznikiem osiągnie 5,78 GW/12,71 GWh w 2025 r., przy złożonej rocznej stopie wzrostu wynoszącej 77,56%; globalna nowa zainstalowana moc magazynowania energii za licznikiem osiągnie 65,76 GW/159,55 GWh w 2025 r., roczna złożona stopa wzrostu osiągnęła …

Instalacje wodorowe: Znaczenie, zastosowanie i …

Ponadto, instalacje wodorowe są wykorzystywane w sektorze energetycznym. Wodór może być wykorzystywany jako nośnik energii do produkcji elektryczności w ogniwach paliwowych. Daje to możliwość …

Chiny i USA zdominują rynek magazynów energii. Wzrośnie …

Do 2030 roku pojemność magazynów sieciowych wzrośnie do 700 GWh, co będzie stanowiło 73 proc. światowych instalacji w sektorze magazynowania energii. Wood Mackenzie szacuje także 20-krotny wzrost rynku magazynowania energii w Azji i Pacyfiku, który osiągnie 400 GWh całkowitej pojemności magazynowej do 2030 roku, z sektorem FTM na ...

Polska strategia wodorowa opublikowana – co dalej?

Na początku listopada opinia publiczna została poinformowana o przyjęciu przez Radę Ministrów uchwały dotyczącej „Polskiej strategii wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 r." przedłożonej przez ministra klimatu i środowiska.Na opublikowanie kompletnego tekstu dokumentu musieliśmy poczekać jeszcze ponad miesiąc, gdyż dopiero 7 …

Perspektywy rozwoju fotowoltaiki w Europie

Fotowoltaika w Europie. Energia słoneczna, a zwłaszcza fotowoltaika (PV), jest najszybciej rozwijającym się źródłem odnawialnej energii w Unii Europejskiej.W samym ubiegłym roku zainstalowano 56 GW nowych mocy PV, z czego dwie trzecie na dachach budynków.. Dzięki rosnącej popularności fotowoltaiki w Europie, konsumenci zyskali większą niezależność od …

Wodór staje się kamieniem węgielnym chińskiej ...

Wodór staje się kamieniem węgielnym chińskiej strategii energetycznej: postęp i wyzwania. W miarę jak Chiny dążą do osiągnięcia swoich ambitnych celów w zakresie „szczytu emisji dwutlenku węgla" i „neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla", strategiczne znaczenie energii wodorowej stale zyskuje uznanie.

Simple H2 stawia na paliwo wodorowe

Simple H2 w swojej działalności koncentruje się na dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w dziedzinie energii wodorowej. Firma specjalizuje się nie tylko w produkcji elektrolizerów, ale także w projektowaniu i tworzeniu innowacyjnych magazynów energii. Największy magazyn energii producenta jest w stanie zgromadzić ponad 40 kWh w …

Firma GTF na ekspedycji w Chinach

Omawialiśmy najnowsze trendy, udoskonalenia i innowacje w branży magazynowania energii. Spotkania te były nie tylko profesjonalne, ale również bardzo serdeczne, co umocniło więzi między naszymi firmami i otworzyło nowe perspektywy współpracy. Rozmowy dotyczyły również naszych długoterminowych planów i strategii. THUNDER SKY ...

Produkcja zielonego wodoru w Polsce – perspektywy rozwoju

Wskaźnikami osiągnięcia tych celów w 2030 roku mają być: osiągnięcie 2 GW mocy instalacji do produkcji wodoru i jego pochodnych z niskoemisyjnych źródeł, procesów i technologii, w tym w szczególności instalacji elektrolizerów; 800–1000 nowych autobusów wodorowych, również wyprodukowanych w Polsce; minimum 32 stacje tankowania i …

Czysty gaz – perspektywy rozwoju energetyki wodorowej w UE

Wodór jest bezemisyjnym źródłem energii. Ma zastąpić gaz ziemny i pomóc w dekarbonizacji gospodarki UE. Rozwój branży wodorowej jest związany nie tylko z kwestiami klimatycznymi, ale też z polityką przemysłową – będzie wymagał wypracowania regulacji i inwestycji m . w moce produkcyjne i infrastrukturę.

Przełom w branży wodorowej – niemal 100% skuteczności w …

Przełom w branży wodorowej – niemal 100% skuteczności w zatrzymywaniu gazowego wodoru dzięki technologii polskich naukowców z hiPower Institute of Materials. Polscy naukowcy z Politechniki Wrocławskiej opracowali technologię, która może znacząco zredukować straty wodoru podczas jego magazynowania, transportu oraz przesyłania.

Powstaje ustawa która przyspieszy rozwój gospodarki wodorowej w …

Polska stawia na rozwój gospodarki wodorowej jako kluczowy element transformacji energetycznej i dążenia do neutralności klimatycznej. Ministra klimatu i środowiska, Paulina Hennig-Kloska oraz wiceminister Krzysztof Bolesta przedstawili podczas konferencji prasowej planowane zmiany prawne, które mają przyspieszyć rozwój tej nowej gałęzi gospodarki.

Energetyka oparta na OZE

W 2022 roku produkcja energii elektrycznej w Polsce osiągnęła rekordowy poziom 175 TWh. W dużej mierze przyczynił się do tego duży wzrost o niemal 9 TWh produkcji w elektrowniach wiatrowych i słonecznych. Jednak …

ZAŁĄCZNIK „STAN I PERSPEKTYWY ROZWOJU GOSPODARKI WODOROWEJ W …

omawia uwarunkowania rozwoju polskiej gospodarki wodorowej, aktualny stan rozwoju każdego z ogniw łańcucha wartości: wytwarzania, transportu i dystrybucji, magazynowania, użytkowania, a także perspektywy i potencjalne scenariusze rozwoju. Każdy z rozdziałów stanowi autonomiczną część, tzn., że można je czytać niezależnie od

Transformacja energetyczna pełna sprzeczności – czyli jak to robią w ...

Podczas dorocznego spotkania w Odense, ministrowie energii z krajów współpracujących w ramach North Seas Energy Cooperation (NSEC) przedstawili rekomendacje dla Komisji Europejskiej. Celem jest przekształcenie obszarów Morza Północnego w centrum zielonej energii dla Europy. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Belgii,…

Transformacja wodorowa w Chinach: przypływ zielonego wodoru

Przewiduje się, że do roku 2030 i 2050 produkcja wodoru w Chinach osiągnie odpowiednio 37.15 mln ton i 60 mln ton, a udział końcowego zużycia energii na poziomie 5% i 10%. Na krajobraz energetyki wodorowej w Chinach wpływa struktura energetyczna, która jest bogata w węgiel i uboga w gaz ziemny.

Kehua liderem w zakresie bezpieczeństwa …

Jako wiodący branżowy integrator systemów magazynowania energii, Kehua przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa systemu magazynowania energii i zarządzania pełnym cyklem jego eksploatacji. …

Chiński rynek magazynowania energii osiągnie 12,5 GW do 2024 …

Przewiduje się, że chiński rynek magazynowania energii będzie największym rynkiem w regionie Azji i Pacyfiku do 2024 r. z łączną mocą 12,5 GW, poinformował w najnowszym raporcie Wood Mackenzie.

"Przyszłość magazynowania energii: co powinieneś …

Choć jestem pewien – to zaledwie wierzchołek góry lodowej, w świat technologii magazynowania energii wodorowej. Czekają nas rewolucyjne zmiany, które z pewnością przyniosą korzyści dla nas wszystkich. Zatem, aby …

Magazynowanie w sprężonym powietrzu: Chiny uruchamiają …

W Chinach powstała największa na świecie instalacja magazynowania energii w sprężonym powietrzu. Technologia CAES wykorzystywana jest już od ponad 40 lat. Wielkoskalowe magazyny energii umożliwiają regulację sieci elektroenergetycznej i bardzo dobrze współpracują z odnawialnymi źródłami energii.

Energetyka wiatrowa w 2023 roku. Podsumowanie i …

Niemiecko-norweski dostawca systemów magazynowania energii, Eco Stor GmbH, ogłosił plany budowy nowego systemu magazynowania energii (BESS) o mocy 300 MW i pojemności 716 MWh w …

Wodorowy sojusz? Potencjał współpracy Niemiec i Rosji w …

Wspólne projekty w zakresie energetyki wodorowej wpisują się w trwającą od ponad pięciu dekad rosyjsko-niemiecką współpracę energetyczną w różnych dziedzinach. Wynikające z założeń niemieckiej Energiewende rosnące zapotrzebowanie na wodór oraz potencjał i eksportowa orientacja tego sektora w Rosji sprawiają, że w podstawowym …

Kehua w czołówce globalnych rozwiązań magazynowania energii

Rozwój rynku magazynowania energii w Chinach. Według CNESA, na koniec 2022 r. łączna moc magazynów energii w Chinach wyniosła 59,8 GW, co stanowiło 25 proc. globalnych mocy magazynowania energii. Na koniec pierwszej połowy 2023 r. skumulowana moc zainstalowana magazynów energii w Chinach wzrosła do 70,2 GW. W tym …

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

– Rok 2024 to rok szansy na budowę silnej branży gospodarczej magazynowania energii w Polsce. W tym roku będziemy koncentrować się na wykorzystanie potencjału tkwiącego w europejskim rozporządzeniu bateryjnym, przepisach umożliwiających udzielenie nadzwyczajnej pomocy publicznej dla branży magazynowania energii oraz kwestiach cyberbezpieczeństwa …

Zbiornik Ruthsa

Zbiornik Ruthsa może być kluczowym elementem w budowaniu bardziej zrównoważonego i efektywnego systemu magazynowania energii, który pozwoli na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w pełni. Podsumowanie. Zbiornik Ruthsa to innowacyjne rozwiązanie w magazynowaniu energii, które może przynieść rewolucję w …

Equinor dołączył do porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju ...

Perspektywy rozwoju gospodarki wodorowej w procesie transformacji energetycznej w Polsce wyznacza Polska Strategia Wodorowa do 2030 roku z perspektywą do 2040 roku. Wodór może pełnić rolę nośnika energii wykorzystywanego jako paliwo alternatywne w transporcie czy przemyśle. Co więcej można go wykorzystywać do magazynowania energii …

Magazynowanie energii wodnej w planach Chin

W sierpniu projekt dokumentu Krajowej Administracji Energetyki (NEA – The National Energy Administration) wskazywał na potencjał magazynowania energii wodnej w Chinach na aż 680 GW. Ponadto jeszcze w tym samym roku proponował rozpoczęcie budowy 180 GW do 2025 roku.

Simple H2 Reprezentuje Polski Sektor Wodorowy na Targach w …

Simple H2 w swojej działalności koncentruje się na dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w dziedzinie energii wodorowej. Firma specjalizuje się nie tylko w produkcji elektrolizerów, ale także w projektowaniu i tworzeniu innowacyjnych magazynów energii. Największy magazyn energii producenta jest w stanie zgromadzić ponad 40MWh w jednym module.