Produkty

Wymagania dotyczące efektywności energetycznej akumulatorów magazynujących energię

audyty efektywności energetycznej; audyty energetyczne przedsiębiorstw; świadectwa (certyfikaty) energetyczne budynków; systemy zarządzania energią W publikacji omówiono ich zastosowania, wymagania i metody sporządzania, a także zasady wykonywania obliczeń dotyczących ochrony cieplnej budynków, zapotrzebowania na energię oraz efektów …

AUDYTY ENERGETYCZNE

audyty efektywności energetycznej; audyty energetyczne przedsiębiorstw; świadectwa (certyfikaty) energetyczne budynków; systemy zarządzania energią W publikacji omówiono ich zastosowania, wymagania i metody sporządzania, a także zasady wykonywania obliczeń dotyczących ochrony cieplnej budynków, zapotrzebowania na energię oraz efektów …

Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Obecnie obowiązująca ustawa dnia 20 maja 2016 r. o efektywności energetycznej (tj. Dz.U. z 2021 r., poz. 2166), wprowadza krajowy cel oszczędności energii finalnej do uzyskania do końca 2030 roku w wysokości 5580 tys. toe, który jest realizowany od 1 stycznia 2021 do 31 grudnia 2030 r. Cel wyznaczony na 2030 rok będzie realizowany poprzez system świadectw …

Charakterystyka energetyczna budynków

Określono w niej minimalne wymagania i wspólne ramy obliczania charakterystyki energetycznej. W następstwie przeglądu wdrożenia dyrektywy 2010/31/UE została ona zmieniona w 2018 r. dyrektywą (UE) 2018/844. Głównym celem było przyspieszenie opłacalnej ekonomicznie renowacji istniejących budynków i promowanie inteligentnych …

Klasy efektywności energetycznej: Wszystko, co musisz wied

Muszą one teraz spełniać wymagania klasy efektywności energetycznej IE2. Dotyczy to silników 2-, 4-, 6- i 8 biegunowych. Zarówno klasa IE3, jak i klasa IE2 obejmuje teraz silniki elektryczne zabezpieczone przed wybuchem o rodzaju ochrony przed zapłonem Ex tb, Ex tc, Ex ec i Ex d. Usunięto dotychczasowe wyjątki dotyczące silników z hamulcem, silników z …

Trend rozwoju pojazdów elektrycznych i akumulatorów magazynujących ...

Trend rozwoju pojazdów elektrycznych i akumulatorów magazynujących energię za granicą . 2024-05-23 Posted by smartpropel; 01 gru 1. Pojazdy elektryczne: Przyspieszenie internacjonalizacji. Nowe pojazdy energetyczne w 2023 roku: Chiny prowadzą, Europa i Stany Zjednoczone podążają za nimi (1) Od stycznia do października 2023 r. łączna …

Kiedy obowiązkowy jest audyt energetyczny, a kiedy świadectwo ...

Audyt energetyczny budynku to szczegółowa analiza, której celem jest identyfikacja możliwości poprawy efektywności energetycznej budynku.Obejmuje on ocenę zużycia energii oraz konkretne zalecenia dotyczące modernizacji, np. ocieplenia, wymiany okien, czy modernizacji systemu grzewczego, wraz z analizą opłacalności proponowanych działań.

RECAI 63 | EY

RECAI 63: Popyt na magazynowanie energii w akumulatorach rośnie w związku z niestabilnością sieci. Ranking EY dotyczący atrakcyjność miejsc dla inwestorów podkreśla możliwości. Artykuł …

2024/1275 8.5.2024 DYREKT YWA PARL AMENTU …

Pakiet ten obejmuje szereg obszarów polityki, w tym efektywność energetyczną, energię ze źródeł odnawialnych, użytkowanie gr untów, zmianę użytkowania gr untów i leśnictwo, opodatkowanie energii, wspólny wysiłek redukcyjny, handel uprawnieniami do emisji i infrastr ukturę paliw alternatywnych. Przegląd dyrektywy 2010/31/UE stanowi integralną część tego …

Polskie normy: odbiory instalacji fotowoltaicznych

Niniejsza część normy IEC 62446 została opracowana dla systemów przyłączonych do sieci elektroenergetycznej nie wykorzystujących elementów magazynujących energię (np. akumulatorów) a także nie dla systemów hybrydowych. Niniejsza część normy IEC 62446 przeznaczona jest dla projektantów oraz instalatorów systemów PV przyłączanych do sieci …

Nowe normy dotyczące sprawności silników elektrycznych

Wraz z początkiem lipca 2021 roku wejdzie w życie rozporządzenie 2019/1781 ustalające wymagania dotyczące ekoprojektu dla silników elektrycznych i układów bezstopniowej regulacji obrotów. Na mocy nowych przepisów uregulowane zostaną wymagania odnośnie silników indukcyjnych, które wcześniej nie były objęte rozporządzeniem.

Audyt efektywności energetycznej

Wymagania dotyczące audytu są określone w akcie wykonawczym do Ustawy o efektywności energetycznej, tj. w Rozporządzeniu Ministra Energii z dn. 5 października 2017 r. w sprawie szczegółowego zakresu i sposoby …

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii

dotyczące wykonania dyrektywy 2006/66/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 6 września 2006 r. w sprawie baterii i akumulatorów oraz zużytych bater ii i akumulatorów oraz uchylającej dyrektywę 91/157/EWG, a także dotyczące wpływu tej dyrektywy na środowisko

Akumulatorowe systemy magazynowania energii: wydajność i …

Dzięki temu, jak również dzięki wysokiej efektywności energetycznej ogniw litowo-jonowych, możliwe jest stosowanie mniejszych i bardziej efektywnych energetycznie systemów HVAC lub …

Jakie są wymagania dotyczące doboru akumulatorów do …

Jako stacja magazynowania energii dla dostępu do generacji energii fotowoltaicznej, oszczędzania szczytów i wypełniania dolin, kompensacji obciążenia i aplikacji …

Nowe wymagania efektywności energetycznej dla …

Nowa metoda oceny efektywności urządzeń grzewczych Od 26 września 2015 obowiązują nowe wymagania dotyczące oceny efektywności energetycznej urządzeń do ogrzewania pomieszczeń i ciepłej wody …

Dyrektywa w sprawie charakterystyki energetycznej budynków

Nowe wymagania dotyczące wymiany danych | Właściciele, najemcy i zarządcy budynków powinni mieć bezpośredni dostęp do danych systemów budynku. Za ich zgodą dostęp lub dane są udostępniane stronie trzeciej. Obejmuje wszystkie łatwo dostępne dane dotyczące charakterystyki energetycznej elementów budynku i instalacji, przewidywanego okresu …

Dyrektywa ErP nowe wymagania dotyczące efektywności energetycznej ...

odnośnie efektywności energetycznej źródeł ciepła i zasobników c.w.u. Oprócz tego, wszystkie produkty o mocy do 70 kW i zasobniki o pojemności do 500 l muszą być oznakowane etykietą efektywności energetycznej. Wybrane dyrektywy UE dotyczące rynku ciepła Nowe wymagania Od września 2015 r. wszystkie źródła ciepła i zasobniki muszą spełniać określone wymagania …

Special report 15/2023: The EU s industrial policy on batteries

Baterie oznaczają ogniwa elektrochemiczne, które magazynują energię w postaci chemicznej i pozwalają na jej przekształcenie w energię elektryczną. Na ogniwo baterii składają się …

ZALECENIE KOMISJI (UE) 2016/ 1318

odnoszącym się do kwestii efektywności energetycznej w budynkach w kontekście celów w zakresie efektywności energetycznej na rok 2020. (5) Art. 9 dyrektywy określa szczegółowy cel, zgodnie z którym w terminie do końca 2020 r. wszystkie nowe budynki muszą mieć prawie zerowe lub bardzo niskie zapotrzebowanie na energię. Niemal zerowa lub bardzo niska ilość …

Aktualne wymagania prawne w zakresie efektywności energetycznej …

Warunki techniczne w latach: 2014, 2017, 2019 i 2021. Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 5 lipca 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie [1], zawiera nowe wymagania w zakresie efektywności energetycznej budynków. . …

Pytania i odpowiedzi do rozporządzenia w sprawie …

Od 1 stycznia 2027 r. do baterii przemysłowych i akumulatorów pojazdów elektrycznych posiadających magazyn wewnętrzny trzeba będzie załączać deklaracje dotyczące zawartości …

Najlepsze akumulatory do fotowoltaiki: Ranking TOP 6 …

Ranking akumulatorów do fotowoltaiki przedstawia top 6 najlepszych akumulatorów w 2024 roku.. Firma Idg-online wskazała MAXX 12-FM-200 jako najlepszy model model akumulatora do fotowoltaiki w 2024 roku …

Wymagania energetyczne dla budynków wielorodzinnych a …

Nowe wymagania w zakresie efektywności energetycznej budynków wpływają pośrednio również na wymagania dotyczące wentylacji, w tym nowych i remontowanych budynków wielorodzinnych. Możliwe jest zastosowanie różnych rozwiązań, jednak dostarczenie wymaganego strumienia powietrza wentylacyjnego do mieszkań wiąże się …

Lepsze magazynowanie energii w UE impulsem do dekarbonizacji

Możliwość lepszego przechowywanie energii jest kluczem do jej nieprzerwanych dostaw, bo wiatr i słońce nie zapewniają stałego zaopatrzenia. Posłowie proponują możliwości …

Top 7 krótko przeanalizowanych baterii magazynujących energię …

Elektrownie magazynujące energię dla bezpieczeństwa i względów ekonomicznych, wybór baterii litowych, często wybierają fosforan żelaza litu, więcej elektrowni magazynujących energię używa akumulatorów kwasowo-ołowiowych, akumulatorów ołowiowo-węglowych. Obecnie głównymi typami baterii w pojazdach elektrycznych są bateria …

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku [Raport]

Analitycy z EUPD Research wiążą wzrosty w ilości nowych instalacji fotowoltaicznych połączonych z magazynami energii z sytuacją polityczną, która wpłynęła bezpośrednio na brak stabilności energetycznej w Europie. Nie tylko niemiecki rynek akumulatorów rozwijał się prężnie w 2022 roku.

Polityka energetyczna UE a magazyny energii

Dostęp do magazynowania gazu zapewnia europejskie rozporządzenie w sprawie magazynowania gazu ziemnego oraz przepisy dotyczące efektywności …

Zrównoważona, wysokowydajna technologia akumulatorów dla …

Nowy film informacyjny projektu MeBattery opisuje nowatorską technologię akumulatorów i podkreśla zaangażowanie w poszukiwania zrównoważonych rozwiązań …

Efektywność energetyczna. Podstawy pojęcia

Wymagania techniczno-budowlane dotyczące charakterystyki energetycznej budynków Wskaźniki energetyczne Roczne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną (EP) do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia, przygotowania ciepłej wody oraz oświetlenia musi być niższe niż określone wartości graniczne.

Czy akumulatory do magazynowania energii słonecznej mogą …

W tym artykule przeanalizowane zostaną różne podejścia, które można zastosować w celu poprawy efektywności energetycznej za pomocą akumulatorów magazynujących energię słoneczną. 1. Przesunięcie czasu. Jedną z zalet energii słonecznej jest to, że wytwarza ona energię w ciągu dnia, gdy jest światło słoneczne. Jednak tę ...

Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/ z dnia …

ambicji Unii w odniesieniu do efektywności energetycznej konieczne jest, by państwa członkowskie określiły oczekiwane rezultaty ich krajowych długoterminowych strategii renowacji i monitorowały rozwój sytuacji poprzez ustanowienie krajowych wskaźników postępów, zależnie od krajowych warunków i rozwoju sytuacji. (7) Porozumienie paryskie dotyczące zmiany klimatu …

Streszczenie – World Energy Outlook 2023 – Analysis

Potrojenie mocy odnawialnych źródeł energii, podwojenie tempa poprawy efektywności energetycznej do 4% rocznie, przyspieszenie elektryfikacji i zmniejszenie emisji metanu z operacji związanych z paliwami kopalnymi łącznie zapewniają ponad 80% redukcji emisji potrzebnych do 2030 r., aby wprowadzić sektor energetyczny na ścieżkę ograniczającą …

PRZEWODNIK

Audyt efektywności energetycznej – zawartość Głównym aktem prawnym dotyczącym efektywności energetycznej jest Ustawa z dnia 20 maja 2016 roku o efektywności energetycznej (Dz. U. z 2016 roku, poz. 831). Na podstawie art. 29 tej ustawy wydane zostało Rozporządzenie Ministra Energii z dnia 5 października 2017 roku

Audyty energetyczne : zastosowanie, wymagania, metody …

Wymagania dotyczące audytu remontowego 71 3.3. Opracowanie audytu remontowego 72 Rozdział 4. Audyty efektywności energetycznej 77 4.1. Ustawa o efektywności energetycznej. Obowiązek uzyskania oszczędności energii i system białych certyfikatów 77 4.2. Sporządzanie audytów efektywności energetycznej 90 4.3. Wytyczne sporządzania audytów w zależności …

Dyrektywa w sprawie charakterystyki

Metodologia i minimalne wymagania dotyczące charakterystyki energetycznej (art. 4 i 5) Państwa członkowskie muszą przyjąć metodologię obliczania charakterystyki energetycznej budynków w oparciu o wspólne ramy. Metodologia ta może zostać wdrożona na poziomie krajowym lub regionalnym. Ponadto należy określić minimalne wymagania dotyczące …

Silniki asynchroniczne – nowe wymagania minimalna …

Rozporządzenie Komisji UE 2019/1781 wprowadza nowe wymagania w zakresie minimalnego poziomu sprawności silników asynchronicznych wprowadzanych na rynek Unii Europejskiej. Rozwój szeroko …

Porównanie technologii magazynowania energii

W tym artykule dokonamy szczegółowego porównania trzech popularnych technologii magazynowania energii: baterii, akumulatorów cieplnych i CAES (Compressed Air …