Produkty

Chiny Metal do przechowywania energii wodorowej

Chińskie spółki energetyczne chcą wykorzystać wodór do szybszego odejścia od paliw kopalnych, a zeroemisyjną bazą energetyczną ma znajdować się na prowincji. Jednak …

Wodór i węgiel to paradoks chińskiej energetyki

Chińskie spółki energetyczne chcą wykorzystać wodór do szybszego odejścia od paliw kopalnych, a zeroemisyjną bazą energetyczną ma znajdować się na prowincji. Jednak …

Po wojnie handlowej nie ma już śladu. Wodór połączy Australię i Chiny ...

Badanie przeprowadzone przez australijską Agencję Energii Odnawialnej prognozuje, że popyt na eksport zielonego wodoru z Australii do 2040 roku wzrośnie do 3 milionów ton rocznie, o wartości 10 miliardów dolarów rocznie. Jednak istnieją również wyzwania, takie jak koszty produkcji i transportu zielonego wodoru. Chiny są ...

Wodór staje się kamieniem węgielnym chińskiej ...

W miarę jak Chiny dążą do osiągnięcia swoich ambitnych celów w zakresie „szczytu emisji dwutlenku węgla" i „neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla", strategiczne znaczenie energii wodorowej stale zyskuje uznanie. Branże Energia słoneczna, wiatrowa i odnawialna. Wodór staje się kamieniem węgielnym chińskiej strategii energetycznej: …

Magazynowanie energii – czy ostatecznie wygra wodór?

Aby złamać powyższy monopol na produkcję akumulatorów elektrycznych, do przechowywania energii można wykorzystać właśnie wodór. Wydaje się on dobrym nośnikiem energii, ponieważ przy spalaniu 1 kg wodoru otrzymuje się około trzy razy więcej energii (39,42 kWh/kg) niż w przypadku innych paliw, jak: benzyna (12,97 kWh/kg), metan (15,42 kWh/kg) …

Wodorowa gorączka

Swoje zamiary przedstawiła Francja (6,5 GW z elektrolizerów do 2030 roku, 7 mld euro budżetu), Hiszpania (4 GW w elektrolizie do 2030 roku, rozwój transportu wodorowego) oraz Portugalia (2 GW w elektrolizerach do 2030 i prawie 3 mld euro na rozwój energetyki słonecznej skojarzonej z wytwarzaniem wodoru). Projekt własnej strategii wodorowej w …

Wodór

EDIT: 20 stycznia 2022 r. Dotyczy opublikowania oficjalnej wersji Polskiej Strategii Wodorowej. Pod koniec 2021 roku Ministerstwo Klimatu i Środowiska opublikowało pełną wersję materiału „Polska Strategia Wodorowa do roku …

Czy wodór naprawdę jest paliwem przyszłości i kluczem do …

Wodór w Polsce. Na początku 2022 roku została przyjęta Polska Strategia Wodorowa (PSW) do roku 2030 z perspektywą do roku 2040.Strategia określa konkretne cele budowy gospodarki wodorowej, kładąc podwaliny pod działania związane z jej rozwojem i utrzymaniem konkurencyjności polskiej gospodarki.

Longi Green Energy Technology, chiński gigant ...

Longi Green Energy Technology, chiński gigant fotowoltaiczny, stawia na energię wodorową. W 2023 roku rozwój energetyki wodorowej w Chinach nabiera znacznego …

Chiny największym światowym producentem wodoru

Chiny aktywnie rozwijają technologie wodorowe i ogniw paliwowych, kładąc nacisk na wodorowe autobusy i ciężarówki. Dla Chin wodór otwiera drogę do osiągnięcia …

Magazynowanie wodoru. Ciężki los lekkiego gazu

stworzeniem energetyki wodorowej – wykorzystaniem wodoru jako paliwa praktycznie do wszystkiego. Jednak zanim to nastąpi trzeba opracować nowe metody magazynowania tego gazu Co prawda katastrofa sterowca Hindenburg – w przeciwieństwie do awarii w Czarnobylu – nie pociągnęła za sobą wieloletniej histerii społecznej, jednak pokazała, że z wodorem należy …

Magazyny energii – rozwiązania dla przemysłu | MM Magazyn …

Magazyny energii umożliwiają gromadzenie energii w różnych postaciach, co pozwala na efektywne zarządzanie nią i wykorzystanie jej w zależności od potrzeb.Technologie magazynowania energii dzielą się na metody bezpośrednie (magazynujące energię elektryczną) i pośrednie (wykorzystujące zmianę formy energii z elektrycznej na inną, np. chemiczną lub …

Spółki wodorowe jednym z ulubieńców inwestorów

Gorącym orędownikiem energii wodorowej jest Unia Europejska – strategia „Wizja 2050" zakłada, że udział wodoru w miksie energetycznym ma wzrosnąć z obecnych 2 proc. do 13-14 proc. do 2050 roku. Nakłady …

Czy Polska ma potencjał wodorowy?

W Polsce, zakończyły się obecnie konsultacje społeczne dotyczące rządowego projektu „Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 roku". Zgodnie z wypowiedzią wiceministra Robert Tomanka Polska Strategia Wodorowa, która powstaje w rządzie, ma nadać impet technologii wodorowej i wykorzystaniu wodoru dla obniżenia …

Chińczycy podłączyli elektrownie wodorowe do sieci.

W jej skład wchodzi siedem magazynów służących do przechowywania stałego wodoru. Z kolei druga placówka, zlokalizowana w Kunming City, w prowincji Yunnan w południowo-zachodniej części tego kraju, …

Chiny: 1200 GW energii OZE do końca roku

Chiny: 1200 GW energii OZE do końca roku Andrzej Zawadzki-Liang Send an email 29-07-2024. 0 340 . Wiele wskazuje na to, że Chiny są na dobrej drodze do znacznego przekroczenia celów w zakresie energii wiatrowej …

Wpływ wodoru na metale / kruchość wodorowa | ZwickRoell

Badanie materiałów stoi przed nowymi wyzwaniami w miarę ciągłego rozwoju technologii wodorowych: Ze względu na wpływ wodoru (kruchość wodorowa) na materiały metaliczne podczas transportu i przechowywania, wymagane są szeroko zakrojone badania materiałów. Rurociągi i zbiorniki służą przede wszystkim do transportu wodoru w postaci gazowej.

Maksymowicz: Chiny budują pierwszy reaktor termojądrowy, …

O ile w syntezie termojądrowej osiągano wskaźnik Q efektywności jako stosunek energii potrzebnej do wywołania procesu syntezy do energii otrzymanej, wynosił dla sekundowych procesów około 1,1, to teraz w hybrydowym rozwiązaniu otrzymano wskaźnik 30. Na tej podstawie chińskie władze postanowiły doświadczenia te sprawdzić w budowanym dla tego …

Bridging energy and metal sustainability: Insights from China''s …

Concerns over anthropogenic climate change and sustainable development motivate rapid expansion of renewable energy in China. This paper explores metal demand …

Szerokie perspektywy współpracy chińsko-brytyjskiej w zakresie ...

Podczas ceremonii otwarcia Forum w Wuhan City i Manchester City (które stały się miastami siostrzanymi w 1986 r.), podpisano protokół ustaleń w sprawie wymiany i …

Magazyn energii

Magazyn energii to zespół urządzeń umożliwiających przechowanie energii elektrycznej lub cieplnej, magazynowanie energii jest możliwe w różnych postaciach i w oparciu o szereg technologii, takich jak bateryjny magazyn energii (akumulator), elektrownia szczytowo-pompowa, czy CAES (magazyn energii na sprężone powietrze).

Chiny nie żartują. 230 GW z OZE dołączone do sieci w 2023 roku

Podczas gdy niektóre inne rynki "urealniają" (czytaj: zmniejszają) cele dotyczące odnawialnych źródeł energii, Chiny zwiększyły swój prognozowany wzrost mocy wiatrowych i słonecznych do 2025 roku o 43%, co oznacza dodatkowe 380 GW w ciągu zaledwie kilku lat.

Chiny wygrywają wojnę o metale dzięki widzialnej ręce państwa

Chiny mają masowo stosować agresywne akwizycje. WSJ pisze o jednoosobowym kartelu OPEC na rynku metali ziem rzadkich. Tymczasem takie metale są niezbędne w sektorach obronności oraz transformacji energetycznej: do Odnawialnych Źródeł Energii, magazynów energii czy samochodów elektrycznych. Tam gdzie dominują państwowe …

BUTELKA DO PRZECHOWYWANIA WODY WODOROWEJ H2 KEEP …

BUTELKA DO PRZECHOWYWANIA WODY WODOROWEJ H2 KEEP (139) ☝ taniej na Allegro • Darmowa dostawa z Allegro Smart! • Najwięcej ofert w jednym miejscu • Radość zakupów ⭐ 100% bezpieczeństwa dla każdej transakcji • Kup Teraz! • Oferta 8675055219

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030

Strategiczne znaczenie gospodarki wodorowej 2 1.2. Wizja – stworzenie polskiej gałęzi gospodarki wodorowej 3 1.3. Globalne i europejskie działania na rzecz energii i klimatu 3 1.4. Wodór a krajowe polityki i działania 4 2. Wodór dziś 5 2.1. Łańcuch wartości gospodarki wodorowej 6 2.2. Produkcja i rodzaje wodoru 6 3. Cele strategii 9 Cel 1: Wdrożenie technologii …

Transformacja wodorowa w Chinach: przypływ zielonego wodoru

Chiński sojusz na rzecz energii wodorowej przewiduje, że do 2030 r. ekologiczny wodór będzie stanowić 15% chińskiej produkcji wodoru, a do 70 r. odsetek ten …

Czy wodór naprawdę jest paliwem przyszłości i kluczem do …

Wodór jest powszechnie uważany za kluczowy element dekarbonizacji chińskiej gospodarki do 2060 roku. Szacuje się, że w ciągu następnych pięciu lat wartość produkcji …