Produkty

Polska Magazynowanie Energii Wodorowej Nowa Energia

Magazynowanie energii w dobie rozwijającego się sektora OZE ma dwa cele. Pierwszym jest wypełnianie luki, kiedy nie ma wiatru lub jest pochmurno. Drugim jest możliwość nabywania taniej energii przed szczytem …

Nowe pomysły na magazynowanie energii. Czy to już …

Magazynowanie energii w dobie rozwijającego się sektora OZE ma dwa cele. Pierwszym jest wypełnianie luki, kiedy nie ma wiatru lub jest pochmurno. Drugim jest możliwość nabywania taniej energii przed szczytem …

GAZ-SYSTEM opracuje Wodorową Mapę Polski – Nowa Energia

Wszystkie podmioty zainteresowane aktywnym udziałem w współtworzeniu „Wodorowej Mapy Polski" proszone są o uzupełnienie Ankiety i przesłanie jej w formie elektronicznej (wraz z dołączoną Klauzulą RODO) najpóźniej do 20.06.2024 r. do godziny 23:59 w postaci wypełnionego formularza Excel na adres: [email protected].

Konferencja Stron Porozumienia sektora na rzecz rozwoju …

– Polska może być energetycznym spichlerzem Europy poprzez magazynowanie energii w wodorze. Analiza struktur geologicznych wskazuje, że kawerny solne posiadają potencjał magazynowania energii w H2 na poziomie 10 000 TWh – powiedział podczas Konferencji Stron Porozumienia sektora na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej Wiceminister …

O WODORZE w Warszawie – Nowa Energia

Wydawnictwo „Nowa Energia ... Rola wodoru w transformacji polskiej energetyki – europejska i polska strategia wodorowa oraz planowane regulacje prawne, Zastosowanie wodoru – energetyka, ciepłownictwo, transport, Przyszłość technologii wodorowych w Polsce, Rola hybrydowych technologii wodorowych, Przesyłanie i magazynowanie wodoru, …

Magazynowanie energii elektrycznej

Magazynowanie energii elektrycznej w magazynach o łącznej mocy zainstalowanej większej niż 10 MW od 3 lipca 2021 r. jest działalnością regulowaną i wymaga uzyskania koncesji Prezesa URE. Magazyny zintegrowane z siecią operatorów systemu elektroenergetycznego pozwalają na ograniczenia czasu przerw w dostawie energii …

Już w 2026 roku PGE uruchomi największy w Europie magazyn …

Do końca września 2026 roku Polska Grupa Energetyczna (PGE) planuje uruchomić największy w Polsce i jeden z największych w Europie bateryjny magazyn energii. …

Magazynowanie wodoru w kawernach solnych dużą szansą dla Polski

Do 2045 r. elektrownia ma działać w 100% na wodorze, zgodnie z rygorystycznymi kalifornijskimi wymogami dotyczącymi energii bezemisyjnej. Kawerny położone w Utah, mają pojemność 150 GWh każda i umożliwiają magazynowanie nadwyżek energii odnawialnej wytwarzanej wiosną i wykorzystanie jej latem, kiedy zapotrzebowanie jest większe ...

Piasek jako magazyn energii? – Nowa Energia

Magazynowanie energii to kluczowy element nowoczesnych systemów energetycznych, który umożliwia efektywniejsze wykorzystanie zasobów energetycznych i zapewnia stabilność dostaw energii. W miarę jak świat dąży do zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii w swoim miksie energetycznym, potrzeba efektywnych i skalowalnych rozwiązań …

Nowa Energia 04/2023 – Magazyn Nowa Energia

Wydawnictwo „Nowa Energia" 54: Pilotażowa mikrosieć energetyczna Grzegorz Mudrak, Tomasz Rodziewicz, TAURON Dystrybucja S.A. 60: Rozwój polskiej technologii ogniw do magazynowania energii Prof. dr hab. inż. Janina Molenda, Katedra Energetyki Wodorowej, Wydział Energetyki i Paliw, Akademia Górniczo-Hutnicza: 66: Ptaki drapieżne i ...

Powstaje ustawa która przyspieszy rozwój gospodarki wodorowej …

Polska stawia na rozwój gospodarki wodorowej jako kluczowy element transformacji energetycznej i dążenia do neutralności klimatycznej. Ministra klimatu i …

Polska Strategia Wodorowa do 2030 roku z …

Wprowadzenie Opublikowana 7 grudnia 2021 roku "Polska Strategia Wodorowa do 2030 roku z perspektywą do 2040 roku" stanowi kluczowy dokument w kontekście transformacji energetycznej Polski. Strategia, która została …

Priorytety transformacji energetyki na początku 2024 r …

– Magazynowanie energii. Należy się zgodzić, że najbardziej efektywne, wielkoskalowe magazynowanie energii elektrycznej możliwe jest, wg. obecnego stanu techniki, za pośrednictwem elektrowni szczytowo-pompowych …

Recenzja Raportu „Zielony wodór z OZE w Polsce" – Nowa Energia

Do tej pory niewątpliwie brak było w Polsce kompleksowej analizy dotyczącej zagadnień gospodarki wodorowej. Obecny raport DISE/PSEW – obszerne dzieło 14 autorów, zawierające ponad 200 stron materiału (12 rozdziałów i załączniki), powstałego w oparciu o aktualne informacje z rynków światowych jak i pokazujących najważniejsze inicjatywy polskie – …

Korzyści z magazynowania energii za pomocą wodoru – …

Technologie wodorowe oferują nową jakość w długoterminowym magazynowaniu energii, łącząc wysoką efektywność, ekologiczność oraz możliwość integracji z istniejącą infrastrukturą. …

Konferencja Stron Porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju …

Odnawialnych Źródeł Energii Ireneusz Zyska. W trakcie wydarzenia wiceminister wręczył wyróżnienia koordynatorom grup roboczych, które w ramach Porozumienia sektorowego zajmują się rozwojem poszczególnych segmentów gospodarki wodorowej. Konferencja odbyła się 26 października 2023 r. w Warszawie. Konferencja stron Porozumienia …

Energetyka wodorowa

Aspekt dystrybuowania wodoru stanowi jedną z dyskusyjnych kwestii w planach upowszechnienia energetyki wodorowej. Najnowsze ustalenia przekonują jednak, że wodór, podobnie jak gaz ziemny może być przesyłany …

Polska strategia wodorowa opublikowana – co dalej? | energia…

Na początku listopada opinia publiczna została poinformowana o przyjęciu przez Radę Ministrów uchwały dotyczącej „Polskiej strategii wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 r." przedłożonej przez ministra klimatu i środowiska.Na opublikowanie kompletnego tekstu dokumentu musieliśmy poczekać jeszcze ponad miesiąc, gdyż dopiero 7 …

Mechanochemiczne magazynowanie wodoru otwiera nowe ...

Naukowcy z Uniwersytetu Deakin osiągnęli znaczący postęp, który może przyczynić się do pokonania jednej z głównych przeszkód w masowym wykorzystaniu energii wodorowej, a mianowicie w kwestii jej bezpiecznego magazynowania i transportu.. Nowa metoda może drastycznie zmniejszyć zużycie energii w przemyśle petrochemicznym. Oferuje ona …

Kopalnia zmieni się w… magazyn energii! Pozwoli na to nowa ...

– Polska to kraj nizinny, a żeby budować elektrownie szczytowo-pompowe potrzebujemy różnicy poziomów gruntu. W związku z tym potrzeba innego rozwiązania, które umożliwiłoby nam magazynowanie nadmiaru energii wytwarzanej z odnawialnych źródeł – mówi Tomasz Zieliński, prezes zarządu OZE Rentier S.A.

Magazynowanie energii w 2024 roku

Magazyny energii – nadchodzi trend, który zdominuje rynek? Prognozy ekspertów wskazują, że po zakończeniu mechanizmów mrożenia cen, przeciętne rachunki za energię elektryczną mogą wzrosnąć nawet o 65%.Do tego od 1 lipca 2024 roku prosumenci zaczną rozliczać się w taryfach godzinowych, przez co energia produkowana w godzinach szczytu …

Premiera raportu wodorowego DISE & PSEW, czyli jak ...

W swoim wystąpieniu prof. P. Kacejko pokazał jedno z proponowanych rozwiązań raportu, tj. produkcji: 20 GW energii z PV, 20 GW energii z onshore i 20 GW energii …

Przygotowujemy ustawę, która przyspieszy rozwój gospodarki …

Do 2040 r. gospodarka wodorowa może przynieść wartość dodaną nawet 870 mln euro. Najważniejsze informacje. Wodór będzie odgrywał kluczową rolę w procesie dochodzenia do neutralności klimatycznej – zastąpi gaz jako nośnik energii. Może też służyć …

Magazynowanie energii

Energia odnawialna to najszybszy i najbardziej opłacalny sposób wytwarzania energii elektrycznej bez udziału paliw kopalnych. Dlatego też znaczenie energii odnawialnej i związanych z nią technologii systematycznie wzrasta. Magazynowanie energii odgrywa kluczową rolę w rozwoju energetyki ze źródeł odnawialnych, a tym samym w działaniu na rzecz promowania …

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

W ostatnich latach magazynowanie energii stało się jednym z kluczowych obszarów transformacji energetycznej, wzbudzając zainteresowanie naukowców, inżynierów i przedsiębiorstw na całym świecie. W 2023 roku sektor ten doświadczył zmian, zarówno pod względem technologicznym, rynkowym, jak i legislacyjnym. Przeszliśmy od eksperymentalnych …

Raport „Zielony wodór z OZE w Polsce"

Istotną rolę w tym procesie odegra rozwój energetyki wiatrowej, która zapewni konieczny wkład energii elektrycznej na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej. To tylko niektóre wątki, poruszone w raporcie Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej (PSEW) oraz Dolnośląskiego Instytut Studiów Energetycznych (DISE) pt. „Zielony wodór z OZE w Polsce", …

Polska Strategia Wodorowa do 2030 roku z …

Wyznacza sześć konkretnych celów i 40 zadań, które pozwolą Polsce stać się społeczeństwem korzystającym z technologii wodorowych. Polska planuje do 2030 roku osiągnięcie 2 GW mocy instalacyjnej do produkcji wodoru oraz …

Strategia wodorowa Polski w rękach dwóch ministerstw: …

Magdalena Jarkulisz, dyrektor Departamentu Ropy, Gazu i Gospodarki Wodorowej w Ministerstwie Przemysłu (MP), ogłosiła, że prace nad polską strategią wodorową będą realizowane we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska (MKiŚ). Jak podkreśliła Jarkulisz podczas konferencji Energy Days w Katowicach, obie instytucje mają podzielone …

Polenergia rozpoczyna wodorowy projekt badawczo …

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dofinansuje badawczo-rozwojowy projekt Polenergii „H2 HUB Nowa Sarzyna: Magazynowanie Zielonego Wodoru". Zgodnie z podpisaną umową łączna kwota dotacji może wynosić nawet 95 mln PLN. …

Zakończyła się II edycja Akademii Wodorowej ORLEN – Nowa Energia

Druga edycja Akademii Wodorowej ORLEN to ponad 100 godzin wykładów, warsztatów i laboratoriów z udziałem kilkudziesięciu ekspertów, oraz licznych wizyt studyjnych w firmach z branży wodorowej. W programie wzięło udział 30 absolwentów uczelni z całej Polski, a jego celem jest wsparcie kształcenia kadr w zaawansowanych technologiach ...

EkoEnergia Polska i Świętokrzyska Dolina Wodorowa – wodór i …

Magazynowanie Energii ... Energia Domowa – wodorowe ogniwowe ... Działamy na rzecz transformacji energetycznej regionu i kraju, promując zrównoważoną produkcję i wykorzystanie energii wodorowej. Wodór to praktyka. Wodór to klucz do zrównoważonej przyszłości energetycznej. Jego praktyczne zastosowania w sektorze transportu, przemyśle, …

Polska: największy w Europie trakcyjny magazyn energii. Teraz …

Magazyny wodoru w stanie stałym usprawnią transformację energetyczną. Nowatorskie podejście do magazynowania energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych może …

PGE przyspiesza transformację polskiej energetyki – …

– Polska gospodarka, aby pozostać konkurencyjną potrzebuje czystej, bezpiecznej, zielonej i taniej energii. Zaktualizowana strategia PGE to przemyślana, racjonalna i odpowiedzialna ścieżka rozwoju polskiej energetyki w oparciu o nowoczesne rozwiązania – powiedział Prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski.