Produkty

Wiodąca firma w branży materiałów do magazynowania energii wodorowej

Przeszliśmy od eksperymentalnych projektów do realnych wdrożeń, co rzuca nowe światło na przyszłość magazynowania energii. W niniejszym artykule dokonamy podsumowania wydarzeń związanych z …

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie …

Przeszliśmy od eksperymentalnych projektów do realnych wdrożeń, co rzuca nowe światło na przyszłość magazynowania energii. W niniejszym artykule dokonamy podsumowania wydarzeń związanych z …

Domowe wodorowe magazyny energii już działają

Wodorowe domowe magazyny energii mogą potencjalnie być świętym graalem branży energetycznej. Ponieważ ta technologia umożliwia sezonowe magazynowanie energii, …

Wiodąca pozycja Kehua w zakresie magazynów energii …

W 2023 r. firma Kehua objęła wiodącą pozycję w stosowaniu technologii magazynowania energii w trybie grid-forming w projekcie magazynowania energii rzędu 100 …

Wiodąca pozycja Kehua w zakresie magazynów energii …

W 2023 r. firma Kehua objęła wiodącą pozycję w stosowaniu technologii magazynowania energii w trybie grid-forming w projekcie magazynowania energii rzędu 100 MW, zwiększając odporność systemu na zakłócenia i możliwości aktywnego wsparcia sieci. Pod koniec roku Kehua wygrała przetarg na największy na świecie magazyn energii z funkcją grid-forming …

Zbiorniki kompozytowe do magazynowania wodoru …

Cechy konstrukcji zbiornika wodorowego z materiałów kompozytowych. Zbiorniki do magazynowania wodoru będą wykonane z materiałów kompozytowych wraz z wykładziną z modyfikowanych tworzyw sztucznych – specjalnych odmian …

Wodór jako magazyn energii. Jak poprawić stabilność sieci ...

Stosowane są również pojemniki do wodoru w postaci stałej. Kolejna metoda to magazynowanie w postaci odwracalnych połączeń chemicznych o dużej zawartości tego pierwiastka. Wodór jako magazyn energii – najważniejsze zalety. W porównaniu do innych metod magazynowania energii, technologie wodorowe mają wiele zalet. Najważniejsze z ...

Magazyn energii

Przyszłość magazynowania energii wodorowej. Kiedy rozmawiamy o przyszłości magazynowania energii, nie można pominąć rosnącego znaczenia wodoru. Wodor jest atrakcyjnym medium do magazynowania energii, ze względu na jego wysoką gęstość energetyczną i potencjalne zastosowanie w szerokim zakresie sektorów, od transportu po …

Polska: największy w Europie trakcyjny magazyn energii. Teraz …

PKP Energetyka dołączyła do grona członków Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii. Spółka odpowiada za uruchomiony w zeszłym roku największy w Europie trakcyjny magazyn energii. Teraz realizuje budowę systemu magazynowania energii opartego na wodorze. Będzie to pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce dedykowane …

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa

banków energii w instalacjach prosumenckich. W maju 2015 r. firma Tesla – potentat w branży samochodów elektrycznych zaprezentowała nowe produkty pod nazwą Powerwall – baterie o pojemności 7 i 10 kWh dostępne już za cenę odpowiednio 3-3,5 tys. dolarów. Łącząc tego typu baterie z panelami fotowoltaicznymi, każdy odbiorca energii

Magazynowanie wodoru. Ciężki los lekkiego gazu

energetyki wodorowej jest w UE jednym z priorytetów tzw. Szóstego Programu Ramowego (w ramach priorytetu 6.1 – "Zrównoważone systemy energetyczne") i obejmuje wszystkie zagadnienia związane z wykorzystaniem tego pierwiastka w zakresie jego pozyskiwania, magazynowania, bezpieczeństwa, dystrybucji, badań materiałowych i ekonomicznych. …

Zrównoważone materiały do produkcji baterii? O tak!

Naukowcy uważają, że baterie sodowo-jonowe mają znaczny potencjał w zakresie magazynowania energii w skali sieciowej i zastosowania mobilnego. Wood Mackenzie przewiduje, że baterie sodowo-jonowe wezmą udział w pasażerskich pojazdach elektrycznych i magazynowaniu energii, osiągając 20 GWh do 2030 r. w scenariuszu bazowym.

Inteligentny system magazynowania energii Luna2000

Podsumowując, inteligentny system magazynowania energii Luna2000 to idealne rozwiązanie zarówno dla biznesu, jak i indywidualnych odbiorców charakteryzujące się najnowszą technologią w zakresie baterii nadal w relatywnie rozsądnej cenie. Główną cechą zestawu jest fakt, że ten idealnie nadaje się nie tylko przy projektowaniu nowo powstałych …

Magazynowanie energii w 2024 roku

Za silną pozycją firmy przemawiają liczby wypracowane w 2023 roku: 800 MW zainstalowanej mocy modułów, które dostarczyło Memodo, ponad 100 tys. sprzedanych systemów magazynowania energii, 8000 klientów w całej …

Domowe wodorowe magazyny energii już działają

Wodorowe domowe magazyny energii mogą potencjalnie być świętym graalem branży energetycznej. Ponieważ ta technologia umożliwia sezonowe magazynowanie energii, prosumenci mogliby magazynować zieloną energię latem i zużywać ją zimą, zmniejszając swoją zależność od rynku energetycznego. Ogniwa wodorowe mają też dłuższą żywotność niż …

Magazyny energii

W Polsce jeszcze nie ma tak dużych inwestycji w zakresie magazynowania energii elektrycznej ale przytoczę tu inwestycję jaką zrealizowała PGE w zakresie podłączenia magazynu energii, o mocy 500 kW i pojemności …

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030

Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do 2040 r. - Projekt 2 PRZEDMOWA Udostępniamy Państwu projekt Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 r., która określi cele i działania na rzecz budowy niskoemisyjnej gospodarki wodorowej, odnoszące się do trzech sektorów wykorzystania wodoru – energetyki, transportu i przemysłu,

Technologie magazynowania wodoru i jego pochodnych

Wyjaśnia to pozornie niższą gęstość energii materiałów zawierających własny utleniacz (takich jak proch strzelniczy i TNT), gdzie masa utleniacza w efekcie zwiększa wagę i pochłania część energii spalania, aby zdysocjować i uwolnić tlen, aby kontynuować reakcję . Wyjaśnia to również pewne pozorne anomalie, takie jak gęstość energii kanapki, która wydaje …

Magazyny wodoru w stanie stałym usprawnią transformację

Zespół projektu HyCARE opracował w ten sposób zbiornik pozwalający na magazynowanie wodoru w stanie stałym, mieszczący 46 kilogramów tego gazu. „Ta …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Przykładem zastosowania materiałów PCM do magazynowania energii w domach jednorodzinnych mogą być pilotażowe rozwiązania w Austrii, na Cyprze i w Hiszpanii, w których zainstalowano, opracowany przy współudziale SGGW, system typu TESSe2b [9]. Rys. 5. Temperatury przemian fazowych wybranych substancji stosowanych komercyjnie do …

Budowa, działanie i obsługa układów magazynowania energii …

Strzałka prowadzi do bloku drugiego; magazynowanie energii cieplnej trafia do magazynów energii cieplnej i blok trzeci informuje o tym, że energia jest wykorzystywana w czasie szczytów zapotrzebowania na energię cieplną, z pompą ciepła do ogrzewania, w wentylacji i klimatyzacji do odladzania i odśnieżania. Poniżej przedstawiono kolejny schemat przedstawiający sposoby …

Zbiorniki kompozytowe do magazynowania wodoru (typ IV

poprawę barierowości dyfuzyjnej zbiorników do magazynowania wodoru w oparciu o założenia Europejskiego Zielonego Ładu (zbiorniki zarówno o mniejszych jak i większych …

Przełom w branży wodorowej – niemal 100% skuteczności w …

Przełom w branży wodorowej – niemal 100% skuteczności w zatrzymywaniu gazowego wodoru dzięki technologii polskich naukowców z hiPower Institute of Materials. Polscy naukowcy z Politechniki Wrocławskiej opracowali technologię, która może znacząco zredukować straty wodoru podczas jego magazynowania, transportu oraz przesyłania.

Technologie wodorowe, magazyny energii, elektromobilność

Paweł Piotrowicz współpracuje również z Krajową Izbą Gospodarczą i Polską Izba Magazynowania Energii. Jest Pan ekspertem TÜV SÜD Polska ds. energii i technologii …

Magazynowanie wodoru

W związku z tym, trwają globalne prace na rzecz opracowania metod, które pozwolą na efektywną i ekonomiczną produkcję wodoru, umożliwiając jego szerokie …

Rozwój polskiej technologii ogniw do magazynowania …

Własna produkcja ogniw litowych i sodowych do magazynowania energii przyniosłaby korzyści dla polskiej gospodarki w wielu jej dziedzinach, gwarantując bezpieczeństwo energetyczne w dobie transformacji …

Polska: największy w Europie trakcyjny magazyn energii. Teraz …

Innowacje w obszarze magazynowania i dystrybucji tego ekologicznego nośnika energii są niezbędne, by w pełni wykorzystać jego potencjał. Polska firma Amargo, we współpracy z …

Szkolenia i kursy w technologii wodoru

Jednym z najczęściej wymienianych potencjalnych zalet jest możliwość magazynowania energii przy wykorzystaniu technologii wodorowej, która z czasem będzie odgrywać coraz większą rolę pomagając w integrowaniu odnawialnych źródeł energii do sieci energetycznych, tym smamy zwiększając elastyczność w zarządzaniu energią.