Produkty

Strategia optymalizacji systemu energetycznego

Symulator Systemu Energetycznego to nowe narządzie edukacyjne opublikowane przez NCBR. Symulator w prosty sposób pozwala każdemu użytkownikowi, poprzez własne eksperymenty z ustawieniami, zrozumieć, jakie mogą być główne elementy przyszłej sieci energetycznej opartej na odnawialnych źródłach energii (OZE) oraz jakie mogą …

Symulator Systemu Energetycznego w oparciu o OZE

Symulator Systemu Energetycznego to nowe narządzie edukacyjne opublikowane przez NCBR. Symulator w prosty sposób pozwala każdemu użytkownikowi, poprzez własne eksperymenty z ustawieniami, zrozumieć, jakie mogą być główne elementy przyszłej sieci energetycznej opartej na odnawialnych źródłach energii (OZE) oraz jakie mogą …

Optymalizacja energetyczna – klucz do efektywności i …

Kluczowymi elementami w procesie optymalizacji energetycznej są usługi doradcy energetycznego oraz zawieranie umów typu cPPA (Corporate Power Purchase …

Optymalizacja kosztów zużycia mediów energetycznych

Co ważne, współpraca w zakresie optymalizacji kosztów zużycia energii jest dla firm bezinwestycyjna, ponieważ wynagrodzenie za znalezienie oszczędności jest finansowane z tych oszczędności w formule SUCCESS FEE. Taka strategia działania staje się podstawowym warunkiem realizacji działań przynoszących korzyści biznesowe dla obydwu stron.

Optymalizacja procesów produkcyjnych

Wdrożenie systemu optymalizacji: Krok po kroku Wdrożenie systemu optymalizacji procesów na stanowisku pracy wymaga zaplanowanego i metodycznego podejścia: Analiza istniejących procesów : Pierwszym krokiem jest szczegółowa analiza obecnych metod pracy w celu identyfikacji obszarów możliwych do usprawnienia.

W centrum uwagi: Efektywność energetyczna – czynnik …

Szczególnie w obecnej sytuacji na arenie geopolitycznej i na rynku energii środki strukturalne w zakresie efektywności energetycznej są jednym z najłatwiejszych i najbardziej opłacalnych sposobów na trwałe zmniejszenie całkowitego zużycia energii w UE, zwiększenie jej bezpieczeństwa energetycznego i obniżenie emisyjności jej systemu …

Wybrane uwarunkowania bezpieczeństwa energetycznego Polski | Nowa Strategia

Scenariusz zawarty w dokumencie, uzupełniony prognozami Międzynarodowej Agencji Energi urealnia prognozy cen paliw kopalnych i energii. Przedstawiona w dokumencie wizja bezpieczeństwa energetycznego Polski zakłada utrzymanie istniejącej obecnie w Polsce tendencji w energetyce polegającej na scentralizowaniu produkcji opartej na węglu oraz …

Strategie UE dotyczące wodoru i integracji systemu energetycznego

Dwie główne strategie integracji systemu energetycznego to elektryfikacja w celu zastąpienia paliw kopalnych (np. pojazdy elektryczne i elektryczne pompy ciepła) oraz wykorzystanie …

12 strategii mających na celu zwiększenie efektywności …

Po tych zasadach następuje 12 zalecanych stra-tegii umożliwiających zmianę. Zasady wspierające skuteczność. Zapotrzebowanie w energię i skupienie się na ograniczeniu jej zużycia. Powinniśmy najpierw sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zapotrzebowanie na jakąś …

Strategia biznesowa

Istotnym działaniem CERT PSE jest współpraca z Ministerstwem Klimatu i Środowiska przy prowadzeniu Zespołu Cyberbezpieczeństwa (ZCMK), który powstał na czas pandemii. Jego ideą jest efektywne wsparcie systemu zarządzania kryzysowego dla organizacji z sektora energetycznego w zakresie Cyberbezpieczeństwa.

MKiŚ: Odpowiedzią na najważniejsze wyzwania transformacji …

W trzecim scenariuszu „Polityki energetycznej Polski do 2040 r." (dalej: PEP 2040), najważniejsze założenia i obszary inwestycyjne sektora elektroenergetycznego zostały określone zgodnie z czterema filarami polityki energetycznej państwa: sprawiedliwej transformacji, budowy zeroemisyjnego systemu energetycznego, poprawy jakości powietrza oraz …

Energetyczny rozsądek

Energetyczny rozsądek to strategia, która ma na celu zapewnienie stabilności, efektywności i zrównoważonego rozwoju systemu energetycznego w Polsce. Obejmuje ona szereg działań i inicjatyw, które razem tworzą spójny plan modernizacji i optymalizacji krajowej energetyki. Poniższe punkty przedstawiają kluczowe filary, które są ...

Siedem wyzwań dla sektora energetycznego | EY

Ale te same państwa niekoniecznie będą premiowane jutro, gdy nowe technologie będą stanowiły podstawę systemu energetycznego. To powoduje napięcie, ale i pociąga za sobą określone decyzje regulacyjne czy działania. Ktoś mógłby zapytać: skoro energetyka będzie rozproszona, odnawialna i cyfrowa, to dlaczego w nowym porządku energetycznym świata pewne państwa …

Jak poprawić efektywność energetyczną w firmie?

Najważniejszym działaniem osoby lub zespołu osób sporządzających audyt jest opracowanie bilansu energetycznego – czyli ustalenie obszarów wysokiej energochłonności, a następnie znalezienie możliwości optymalizacyjnych czyli zaproponowanie przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej. Metody optymalizacji gospodarki …

Dekarbonizacja ciepłownictwa systemowego w Polsce

Dekarbonizacja sektora ciepłowniczego wymaga skoordynowanych działań na poziomie krajowym i lokalnym, a także zapewnienia źródeł jej finansowania. Głównym wyzwaniami jakie stoi przed sektorem ciepłownictwa w Polsce są wysokie koszty modernizacji - przebudowa istniejących systemów ciepłowniczych, w tym przejście na odnawialne źródła energii, która wymaga …

Raportowanie ESG a Efektywność Energetyczna: Klucz do …

Jednym z kluczowych wymogów dla dużych przedsiębiorstw jest przeprowadzenie obowiązkowego audytu energetycznego, który pomaga zidentyfikować obszary, w których firma może poprawić efektywność energetyczną i zmniejszyć zużycie energii. Wyniki audytów energetycznych często stają się podstawą dla firm w kontekście raportowania …

G3.1.4

Nazwa Inwestycji: G3.1.4 - Wsparcie krajowego systemu energetycznego (Fundusz Wsparcia Energetyki) Cel inwestycji: wsparcie zielonych rozwiązań ukierunkowanych na usprawnianie procesów energetycznych prowadzących do poprawy efektywności sieci i większej racjonalizacji zużycia energii wraz z inwestycjami w OZE. Charakterystyka celu inwestycji: …

Jakie elementy zawiera strategia logistyczna?

Pod tym pojęciem kryją się procesy, czynności i decyzje, które sprzyjają optymalizacji przepływu materiałów, informacji oraz usług. Sprawdź, jakie elementy obejmuje strategia logistyczna i poznaj ich wpływ na wydajność procesów biznesowych, wysokość kosztów i konkurencyjność firmy.

Energetyka 2.0: Blockchain jako klucz do optymalizacji sieci ...

W dobie dynamicznego rozwoju technologii oraz rosnącej świadomości ekologicznej, innowacyjne rozwiązania stają się kluczem do optymalizacji zarówno sektora energetycznego, jak i innych gałęzi przemysłu. W ostatnich latach zauważalny jest wzrost zainteresowania technologią blockchain, która zdobywa coraz większe uznanie zarówno wśród …

Polityka energetyczna wybranych krajów europejskich a strategia ...

1. Krajowa strategia energetyczna W ostatnich latach zagadnieniom strategii i planów rozwoju systemu energetycznego kraju poświęcono wiele uwagi. Temat ten pojawił się w wielu aktach prawnych, raportach, opraco-waniach oraz materiałach konferencyjnych (Gołębiowski i in. 2013; Kamiński 2010; Popławski 2012). Dokumenty, w których ...

Sztuczna inteligencja i Internet Rzeczy w służbie transformacji ...

Dlatego polscy operatorzy systemu dystrybucyjnego elektroenergetycznego (OSDe) zawarli z Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki porozumienie, zobowiązując się do współpracy na rzecz m . cyfryzacji i automatyzacji sieci i usług sieciowych, które wpisuje się w unijną strategię integracji systemu energetycznego. Jej główne założenia to:

Przyspieszenie transformacji cyfrowej europejskiego systemu energetycznego

Interoperacyjne i otwarte rozwiązania cyfrowe, a także suwerenność danych, mają kluczowe znaczenie dla cyfrowej transformacji systemu energetycznego. Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych o 55 % i osiągnięcie 45 % udziału odnawialnych źródeł energii w 2030 r. może nastąpić tylko wtedy, gdy system energetyczny jest na to gotowy.

Energia przyszłości: jak optymalizacja energetyczna …

Zarządzanie energią staje się coraz bardziej istotne w kontekście globalnych działań na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Optymalizacja energetyczna jest kluczowym elementem, który umożliwia firmom i …

Od inspiracji do działania: Jak przekonać konsumentów do ...

Zaufanie Polaków do systemu energetycznego oraz sposobu transformacji sektora jest duże. Pokazanie klientom zalet zrównoważonej transformacji energetycznej może zwiększyć ich zaangażowanie i spowodować realizację szeregu konkretnych działań. Dużą rolę mają do odegrania dostawcy energii, którzy wpłyną na konsumentów, zwłaszcza jeśli zaczną …

Strategia UE dotycząca integ racji systemu energetycznego

Strategia UE dotycząca integ racji systemu energetycznego Rezolucja Parlamentu Europejskiego z dnia 19 maja 2021 r. w sprawie strategii europejskiej na rzecz integ racji systemów energetycznych (2020/2241(INI)) (2022/C 15/05) Parlament Europejski, — uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, w szczególności jego ar t. 194, — …

Teksty przyjęte

popiera kierunek przedstawiony przez Komisję w komunikacie w sprawie strategii dotyczącej integracji systemów energetycznych, a mianowicie hierarchię priorytetów …

Nowe strategie unijne dotyczące integracji systemów …

Strategia integracji systemów energetycznych oparta jest na trzech filarach: 1. Działania na rzecz tworzenia systemu energetycznego o obiegu zamkniętym. Zgodnie z założeniami, osiągnięcie ww. celu jest możliwe …

Parlament Europejski

Strategia UE dotycząca integracji systemu energetycznego Rezolucja Parlamentu Europejskiego z dnia 19 maja 2021 r. w sprawie strategii europejskiej na rzecz integracji systemów energetycznych (2020/2241(INI)) Parlament Europejski, –uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, w szczególności jego art. 194, –uwzględniając porozumienie …

Europejska strategia w zakresie wodor u

strategia UE dotycząca integracji systemu energetycznego" (COM(2020)0299), — uwzględniając komunikat Komisji z 19 listopada 2020 r. w sprawie strategii UE mającej na celu wykorzystanie potencjału energii z morskich źródeł odnawialnych na rzecz neutralnej dla klimatu przyszłości (COM(2020)0741), — uwzględniając komunikat Komisji z 14 paździer nika 2020 r. …

TEKST skonsolidowany: 32010L0031 — PL — 01.01.2021

Przedmiotowy przegląd obejmuje ocenę sprawności systemu klimatyzacji i dobrania jego wielkości do wymogów chłodzenia budynku oraz opisuje, w stosownych przypadkach, zdolność systemu klimatyzacji lub połączonych systemów klimatyzacji i wentylacji do optymalizacji działania w typowych lub przeciętnych warunkach eksploatacji.

Polityka energetyczna Polski do 2040 – PEP2040

Podkreślono w nim również rolę zasady „efektywność energetyczna przede wszystkim" w przechodzeniu od tradycyjnego modelu wytwarzania i zużycia energii opartego …

Minister A. Moskwa: Odpowiedzią na najważniejsze wyzwania

W trzecim scenariuszu „Polityki energetycznej Polski do 2040 r." (dalej: PEP 2040), najważniejsze założenia i obszary inwestycyjne sektora elektroenergetycznego zostały określone zgodnie z czterema filarami polityki energetycznej państwa: sprawiedliwej transformacji, budowy zeroemisyjnego systemu energetycznego, poprawy jakości powietrza oraz …