Produkty

Przedsiębiorstwo zajmujące się elektrownią magazynującą energię wodorową

Przedsiębiorstwo zajmujące się sprzedażą obuwia sportowego zamierza przeprowadzić kampanię reklamową w jednej z lokalnych stacji radiowych. Przedstawiciele firmy chcą, aby spoty emitowane były w godzinach, kiedy ludzie jadą do i wracają z pracy. Która oferta spełnia przedstawione wymogi oraz zawiera najkorzystniejszą cenę emisji jednego spotu?

Pytanie nr 27111 ️ Kwalifikacje w Zawodzie

Przedsiębiorstwo zajmujące się sprzedażą obuwia sportowego zamierza przeprowadzić kampanię reklamową w jednej z lokalnych stacji radiowych. Przedstawiciele firmy chcą, aby spoty emitowane były w godzinach, kiedy ludzie jadą do i wracają z pracy. Która oferta spełnia przedstawione wymogi oraz zawiera najkorzystniejszą cenę emisji jednego spotu?

§ 47.

w przypadku gdy odbiorcą jest przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się przesyłaniem energii elektrycznej w zakresie potrzeb własnych stacji elektroenergetycznej najwyższych napięć, dopuszczalne czasy trwania przerw, o których mowa w ust. 1, są co najmniej o połowę krótsze od czasów określonych w ust. 5.

Wodór jako magazyn energii elektrycznej

Z pewnością jedną z ważniejszych należy łączyć z transformacją energetyki w kierunku odnawialnych źródeł energii. By zrozumieć, dlaczego wodór budzi tutaj wiele emocji i …

OSD

To przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się dystrybucją paliw gazowych lub energi elektrycznej, odpowiedzialne za ruch sieciowy w systemie dystrybucyjnym gazowym albo systemie dystrybucyjnym elektroenergetycznym, bieżące i długookresowe bezpieczeństwo funkcjonowania tego systemu, eksploatację, konserwację, remonty oraz niezbędną rozbudowę …

Art. 16. pr. energ.

Przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się przesyłaniem lub dystrybucją paliw gazowych lub energii sporządza, dla obszaru swojego działania, plan rozwoju w zakresie zaspokojenia obecnego i przyszłego zapotrzebowania na paliwa gazowe lub energię, na okres nie krótszy niż 3 lata, uwzględniając:

Art. 7. pr. energ.

1. Przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się przesyłaniem lub dystrybucją paliw gazowych lub energii jest obowiązane do zawarcia umowy o przyłączenie do sieci z podmiotami ubiegającymi się o przyłączenie do sieci, na zasadzie równoprawnego traktowania i przyłączania, w pierwszej kolejności, instalacji odnawialnego źródła energii, jeżeli istnieją …

Wyjaśniamy, czy warto zainteresować się spółkami wodorowymi.

Jeśli chodzi o energię odnawialną, problemem może być jej cena. Energia wytwarzana ze źródeł odnawialnych, w tym wodoru, jest często droższa niż paliwa kopalne, takie jak gaz ziemny. Ponadto nie możemy zapominać o trudnościach w magazynowaniu i transporcie energii pochodzącej z wodoru. Inne główne zagrożenia związane z inwestowaniem w akcje …

Polska może stać się europejskim liderem rewolucji wodorowej

Rok 2023 może okazać się kluczowy dla wdrażania technologii wodorowych w Unii Europejskiej. Wspólnota przeznaczyła już 1 mld EUR środków pomocowych na rozwój tego sektora. Polska ma szansę być jednym z liderów wodorowej rewolucji, ponieważ wprowadzenie tej technologii na szeroką skalę ułatwi dekarbonizację przemysłu i modernizację ciepłownictwa.

Wodorowe magazyny energii

Energia elektryczna z odnawialnych źródeł energii, takich jak słońce czy wiatr, służy do produkcji zielonego wodoru dzięki użyciu elektrolizy. Może on być potem stosowany …

Projekty gazowe i wodorowe

Grupa Polenergia oraz należąca do niej Elektrociepłownia Nowa Sarzyna będą współtworzyć pierwszą w Polsce dolinę wodorową. Podpisany w Rzeszowie list Intencyjny na rzecz stworzenia Podkarpackiej Doliny Wodorowej, ma pomóc zbudować skoordynowany i zintegrowany ekosystem powiązań, który stawia na rozwój technologii, wiedzy, badań i biznesu.

Prawo energetyczne.

Przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się przesyłaniem lub dystrybucją paliw gazowych lub energii jest obowiązane zapewnić wszystkim odbiorcom oraz przedsiębiorstwom zajmującym się sprzedażą paliw gazowych lub energii, na zasadzie równoprawnego traktowania, świadczenie usług przesyłania lub dystrybucji paliw gazowych lub energii, na zasadach i w zakresie …

Czym jest obrót energią elektryczną i kto się nim zajmuje?

Kolejny etap to obrót energią elektryczną, czyli handel. Spółki obrotu kupują energię od wytwórców i sprzedają ją finalnym odbiorcom po ustalanych z nimi cenach. Kto produkuje energię elektryczną? Energia elektryczna jest nietypowym dobrem, jednak kupuje się ją i sprzedaje tak, jak inne produkty.

Zaczynają się problemy z elektrownią jądrową. Szykuje się …

Systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z tej strony internetowej (web scraping), jak również eksploracja tekstu i danych (TDM) (w tym pobieranie i eksploracyjna analiza danych, indeksowanie stron internetowych, korzystanie z treści lub przeszukiwanie z pobieraniem baz danych), czy to przez roboty, web crawlers, oprogramowanie, narzędzia lub …

Najnowocześniejsza i najbezpieczniejsza energia jądrowa w Polsce

Zbudowaliśmy największą w Polsce farmę fotowoltaiczną, planujemy wykorzystać energię wiatru, rozwijamy infrastrukturę wodorową. Inwestycja w atom to gigantyczna szansa dla Polski, jej mieszkańców i firm na dostęp do czystej i taniej energii. Polska potrzebuje różnorodnych, ekologicznych źródeł prądu i ciepła, zarówno dla wszystkich odbiorców indywidualnych, jak i …

Elektrownia fotowoltaiczna

Na tym etapie inwestycji analizuje się warunki przyłączenia paneli fotowoltaicznych, sposób ich rozmieszczenia, trasy, po których biegnąć będą przewody, a także miejsca, w których umieści się stacje transformatorowe. Dla danej inwestycji ocenia się również koszty energii, a także szacuje, ile dany obiekt może jej wytworzyć w przedziale tygodnia, miesiąca oraz roku.

Polenergia Obrót

GP wydaje się za wytworzoną energię z dokładnością do 1 MWh. Gwarancję pochodzenia wydaje się w postaci elektronicznej i przekazuje się bezpośrednio do rejestru gwarancji pochodzenia. Gwarancje są instrumentem obrotu, …

Najwięksi inwestorzy w energetyce wiatrowej w Polsce

Udało się nam zebrać informacje o 25 podmiotach i 126 farmach wiatrowych o łącznej mocy 5 125,83 MW. Są to w przeważającej większości duże farmy, o mocy 10 MW i większej (tylko 8 obiektów ma mniej niż 10 MW), choć oczywiście nie wszystkie działające instalacje udało się nam zidentyfikować i przypisać inwestorom i deweloperom.

Przyłączanie magazynów energii do sieci elektrycznej – krok po …

Przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się przesyłaniem lub dystrybucją paliw gazowych lub energii jest obowiązane do zawarcia umowy o przyłączenie do sieci z podmiotami ubiegającymi się o przyłączenie do sieci, na zasadzie równoprawnego traktowania i przyłączania, w pierwszej kolejności, instalacji odnawialnego źródła energii, jeżeli istnieją …

Art. 4j. pr. energ.

Przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się przesyłaniem lub dystrybucją paliw gazowych lub energii stosując obiektywne i przejrzyste zasady zapewniające równe traktowanie użytkowników systemu, umożliwia odbiorcy paliw gazowych lub energii przyłączonemu do jego sieci zmianę sprzedawcy paliw gazowych lub energii, na warunkach i w trybie określonym w przepisach …

Technologie wodorowe, magazyny energii, elektromobilność ...

Zwraca się jednak coraz większą uwagę na metody produkcji, a szczególnie na tą związaną ze źródłami OZE, czyli elektrolizę. Zaś magazyny wodoru mogą być alternatywą dla magazynów …

Magazynowanie energii

Elektrownie szczytowo-pompowe odpowiadają obecnie za ponad 90% światowych możliwości magazynowania energii, ich łączna moc zainstalowana przekracza 160 GW. Znajdują się przede wszystkim w Unii Europejskiej, Chinach, Japonii i USA (REN21, 2022). W Polsce największą elektrownią szczytowo – pompową jest ta w Żarnowcu, o mocy 716 MW.

Art 49 prawo-energetyczne

9. Przedsiębiorstwo energetyczne składa Prezesowi URE, w terminie do dnia 31 marca roku następnego, sprawozdanie z realizacji obowiązku, o którym mowa w ust. 1, w roku poprzednim. 10. (uchylony) 11. (uchylony) 12. (uchylony) Art. 49b. 1. Przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się obrotem paliwami

Magazyn wodoru – klucz do przyszłości energetyki

Magazyny wodorowe to klucz do przyszłości energetyki. Umożliwiają przechowywanie, transport i wykorzystanie energii wodorowej. Dzięki nim tworzymy zrównoważone systemy energetyczne, …

Energetyka wodorowa

Po analizie podstawowych aspektów dotyczących cech, metod produkcji, dystrybucji oraz magazynowania wodoru, a także technologii jego wykorzystania w produkcji …

17 firm będzie współpracować nad wykorzystaniem wodoru

Minister klimatu Michał Kurtyka poinformował o rozpoczęciu prac nad polską strategią wodorową, której główne cele opierają się o: 1. stworzenie łańcucha wartości dla niskoemisyjnych technologii wodorowych; 2. wzmocnienie roli wodoru w budowaniu polskiego …

Jak wodór staje się paliwem: Proces elektrolizy wody

Przykłada się do tego wielką wagę, żeby wytwarzać energię w sposób nisko- lub zeroemisyjny. Niezwykle prężenie rozwija się technologia wykorzystująca w tym celu wodór. Zielony wodór to przyszłość! Żeby wodór mógł zostać uznany za ekologiczne źródło energii, trzeba go wytworzyć i użytkować w ten sposób, żeby nie powstawały szkodliwe substancje. Zapewnia to proces ...

Domowe wodorowe magazyny energii już działają – …

Wodorowe domowe magazyny energii mogą potencjalnie być świętym graalem branży energetycznej. Ponieważ ta technologia umożliwia sezonowe magazynowanie energii, prosumenci mogliby magazynować zieloną …

Energia z przyszłości – Polenergia

Dostarczamy Klientom energię z przyszłości, czyli system innowacyjnych rozwiązań opartych całkowicie na czystej i zielonej energii odnawialnej. Jesteśmy największą polską prywatną, pionowo zintegrowaną grupa energetyczną.