Produkty

Nowe zasady zarządzania projektami magazynowania energii

Zwinne zarządzanie projektami to nowoczesne podejście do zarządzania projektami, które dzieli projekt na mniejsze, łatwiejsze w zarządzaniu części. Nad każdą z tych części pracuje się w 1-2 tygodniowych odstępach zwanych sprintami, co ułatwia uwzględnianie opinii klientów i wprowadzanie zmian w projekcie. W wyniku tego, wiele firm zaczęło stosować …

Zwinne zarządzanie projektami: Zasady, struktura i metody w

Zwinne zarządzanie projektami to nowoczesne podejście do zarządzania projektami, które dzieli projekt na mniejsze, łatwiejsze w zarządzaniu części. Nad każdą z tych części pracuje się w 1-2 tygodniowych odstępach zwanych sprintami, co ułatwia uwzględnianie opinii klientów i wprowadzanie zmian w projekcie. W wyniku tego, wiele firm zaczęło stosować …

Nowe zasady funkcjonowania klastrów energii w Polsce

Nowelizacja określa zasady funkcjonowania rejestru klastrów energii, w tym rodzaj umieszczanych w nim informacji, zasady składania wniosku o wpis do rejestru, czy zawartość tego wniosku. Wpis do rejestru ma być dobrowolny, jednak jego uzyskanie umożliwi – po spełnieniu innych warunków – skorzystanie z zaprojektowanego dla klastrów energii …

Net billing 1 lipca 2024 r. nowe zasady

Net billing 1 lipca 2024 r. – nowe zasady. Wprowadzenie do tematu net billing. Net billing to rozliczeniowy model stosowany w sektorze energetyki odnawialnej. Który pozwala producentom energii, takim jak właściciele instalacji fotowoltaicznych, na sprzedaż nadwyżek wyprodukowanej energii do sieci. Od 1 lipca 2024 roku w Polsce mają ...

Opublikowano uzupełniające przepisy wspierające rozwój …

Nowelizacja ustawy – Prawo energetyczne przewiduje m . całkowite wyłączenie z obowiązku posiadania taryfy magazynowania energii elektrycznej, zwalnia z …

Nowe zasady funkcjonowania klastrów energii. Większe wsparcie …

Nowe zasady funkcjonowania klastrów energii. Większe wsparcie i obowiązkowy udział JST [PORADNIK] dr Magdalena Krawczyk. 8 listopada 2023, 07:42 Subskrybuj nas na Już za kilka tygodni ...

Magazyny energii a przepisy prawne w Polsce w 2024 roku

W dalszej części wyjaśnimy wybrane przepisy i zagadnienia prawne bezpośrednio związane z magazynami energii w naszym kraju. Całość publikacji oparta będzie …

Magazyny Energii w Polsce

Magazyny elektrochemiczne. Magazyny elektrochemiczne odgrywają kluczową rolę w kontekście efektywności magazynowania energii. W szczególności baterie litowo-jonowe wyróżniają się dużą gęstością energetyczną oraz zdolnością do szybkiego ładowania i rozładowania. Te nowoczesne technologie magazynowania energii znajdują szerokie zastosowanie w urządzeniach …

Nowe Zasady Rozliczania Fotowoltaiki od 1 Lipca 2024 r.

Od 1 lipca 2024 roku w Polsce wejdą w życie nowe zasady dotyczące rozliczania energii z instalacji fotowoltaicznych. Zmiany te mają na celu dostosowanie systemu do dynamicznie zmieniających się warunków na rynku energii oraz zwiększenie opłacalności inwestycji w odnawialne źródła energii. W tym artykule przedstawiamy kluczowe aspekty nowych regulacji …

Zasady skutecznego zarządzania projektami

Zasady skutecznego zarządzania projektami Zarządzanie Projektami, podobnie jak księgowość lub inżynieria budowy mostów, rządzi się określonymi regułami. Oznacza to, że w każdej firmie warto wytyczyć zasady, jakie będą obowiązywać przy zarządzaniu projektami. Ich przestrzeganie zagwarantuje nam skuteczną realizację projektów w firmie, niezależnie od ich charakteru czy ...

Weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo energetyczne

Jest ona bowiem nie tylko koniecznym elementem zarządzania inteligentnymi sieciami przesyłu energii i inteligentnymi ... Ujednolicenie samej definicji magazynowania energii. Nowe przepisy wprowadzają i jednocześnie ujednolicają pojawiającą się w różnych ustawach definicję magazynu energii, która od 3 lipca 2021 roku ma być rozumiana jako: Instalacja …

W 2024 będą duże zmiany dla właścicieli fotowoltaiki. Jak będzie ...

Ekonomiczne zarządzanie energią elektryczną umożliwiają systemy HEMS/EMS. Na inwestycje w magazyn energii, a także system zarządzania nią można było uzyskać dofinansowanie w programie Mój Prąd, którego ostatni nabór już się zakończył. Czy i kiedy zostanie uruchomiona kolejna edycja, jeszcze nie wiadomo. Jakie zmiany w fotowoltaice …

Zarządzanie Projektami Energetycznymi: Klucz do Sukcesu

Rynek energetyczny jest dynamiczny i nieprzewidywalny. Nowe technologie, regulacje prawne, a także rosnące wymagania środowiskowe, wymuszają ciągłą adaptację. Zrozumienie tych aspektów jest pierwszym krokiem do skutecznego zarządzania. Jakie technologie są obecnie na topie? Jakie wyzwania stoją przed nowoczesnymi projektami OZE?

12 kluczowych zasad zarządzania projektami (niezbędny

W tym artykule wyjaśnimy, czym są te podstawowe zasady zarządzania projektami, jakie są ich zalety i jak można je wykorzystać do zarządzania projektami z powodzenie. Zaczynajmy. Jakie są zasady zarządzania projektami? Zasady zarządzania projektami to podstawowe koncepcje, które można wykorzystać do powodzenia w zarządzaniu projektami.

200 mln euro na inwestycje w magazynowanie energii z KPO – …

Ministerstwo Klimatu i Środowiska liczy, że nowe regulacje pobudzą inwestycje w sektorze energetycznym i poprawią sytuację ekonomiczną gospodarstw domowych poprzez …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Zdolność do magazynowania energii przez kilka dni, tygodni lub miesięcy w celu zrekompensowania długoterminowych zakłóceń w dostawach lub sezonowej zmienności po stronie podaży i popytu w systemie energetycznym (np. magazynowanie ciepła latem do wykorzystania w zimie w podziemnych systemach przechowywania). Kogeneracja. …

Prawo energetyczne 2023 – nowe ceny na rynku

Prawo energetyczne w 2023 roku to nowe zasady na rynku energii dla wszystkich odbiorców. 28 lipca b.r. uchwalono nowelizację ustawy Prawo energetyczne. Będzie można zmienić sprzedawcę energii w 24h lub skorzystać z 15-minutowych taryf za prąd. To największa zmiana na rynku energetycznym od 16 lat.

To będzie rewolucja w energetyce. Przełomowy pomysł na …

Jak magazynować energię, którą przez kilka godzin dziennie w za dużych ilościach produkują wiatraki lub fotowoltaika? Ten problem to kluczowa bariera w rozwoju …

Magazyny energii w Polsce

Komisja Europejska zatwierdza polski program pomocy państwa o wartości 1,2 mld euro, który ma wspierać inwestycje w magazyny energii elektrycznej, by wspomagać przechodzenie na gospodarkę o zerowej emisji netto.

Fotowoltaika i systemy magazynowania energii

Na początku prac nad zmianą przepisów dla Prosumentów nowy system wyglądał rozliczeń rzeczywiście mniej zachęcająco, aktualnie żyjemy jednak w innej rzeczywistości, gdzie ceny rynkowe energii są znacznie wyższe: w lutym 2021 r. giełdowa cena energii wynosiła ok. 0,26 zł/kWh zaś w lutym 2022 r. było to już ok. 0,52 zł/kWh, czyli już …

Zarządzanie projektami

Program do zarządzania projektami. W dobie nowoczesnych narzędzi i systemów komputerowych, zarządzanie projektem „na kartce" nie jest najlepszym rozwiązaniem. O wiele lepiej jest skorzystać z jednego z wielu programów do zarządzania projektami, wśród których wiele jest tych całkowicie darmowych. Dzięki nim możliwe jest ...

PESA Smart Energy Forum 2025 – Polskie Stowarzyszenie Magazynowania ...

PESA SMART ENERGY FORUM to miejsce, gdzie liderzy rynku magazynowania energii spotykają się z klientami; to wyjątkowa platforma wymiany wiedzy i nawiązywania kontaktów dla profesjonalistów z różnych sektorów rynku energetycznego oraz obowiązkowe wydarzenie dla inwestorów w magazyny energii, dystrybutorów, instalatorów oraz wszystkich szukających …

Magazynowanie energii elektrycznej – pierwszy raport Prezesa URE

Magazynowanie energii elektrycznej – pierwszy raport Prezesa URE - Aktualności - Prezes Urzędu Regulacji Energetyki przygotował raport na temat magazynowania energii w Polsce. W rejestrach operatów sieci przesyłowej i sieci dystrybucyjnych w naszym kraju funkcjonuje 12 magazynów energii o mocy co najmniej 50 kW. Regulator wydał pięć decyzji …

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie …

Przeszliśmy od eksperymentalnych projektów do realnych wdrożeń, co rzuca nowe światło na przyszłość magazynowania energii. W niniejszym artykule dokonamy podsumowania wydarzeń związanych z …

Magazyny energii w Polsce – jakie zmiany na rynku?

Pierwsze półrocze 2022 roku na polskim rynku magazynów energii można podzielić na czas przygotowań do wdrożenia systemowego wsparcia do zakupu tych urządzeń oraz pierwsze miesiące po uruchomieniu dofinansowań. Debata społeczna dotycząca znaczenia magazynowania energii przybrała w tym okresie na sile, a zarówno wśród ustawodawców, …

Nowe zasady funkcjonowania klastrów energii

Nowe przepisy wdrażają także do polskiego porządku prawnego kilka unijnych dyrektyw - m . w zakresie promowania alternatywnych źródeł energii (tzw. dyrektywa RED II). - Główny kierunek zaproponowanych zmian to zapewnienie warunków umożliwiających rozwój zarówno indywidualnym producentom energii elektrycznej, jak i przedsiębiorcom.

Inwestycje w magazyny energii: Perspektywy i trendy na rynku

Według prognoz na 2023 rok, popyt na inwestycje w magazyny energii wzrośnie znacząco, co wynika z rosnącego zapotrzebowania na magazynowanie energii z OZE, wyższych kosztów energii elektrycznej i konieczności zabezpieczenia dostaw energii w czasie szczytowego zapotrzebowania.

Jak skutecznie zarządzać projektami

Czasem warto zaprosić kogoś, kto niekoniecznie będzie pracował na projekcie, ale dobrze zna konkretne obszary zarządzania projektami. Czytaj: eksperta. Dobrze, gdy dzieje się to na stojąco – jest więcej energii. Upewniajcie się, że to, co ląduje na kartkach jest notatką dobrej jakości. Jedna kartka – jedna czynność zapisana ...

Hypontech wprowadza nowe hybrydowe falowniki do …

Od podłączenia do sieci po magazynowanie energii, wysoka jakość i wydajność kosztową falowników zdobywa zaufanie rynku i klientów. Rynek energii odnawialnej w Polsce przeżywa rozkwit, a Hypontech stopniowo …

Magazyny energii

Wymaga to nowego podejścia do zarządzania systemem elektroenergetycznym w celu zbilansowania popytu i podaży. Magazyny pełnią tu funkcję stabilizacyjną odbierając nadmiar …

Magazynowanie energii elektrycznej Raport 2024 1

Zgodnie z art. 9d1 ust. 1 ustawy − Prawo energetyczne, który został wprowadzony nowelizacją ustawy − Prawo energetyczne w 2023 r. poprzez art. 3 pkt 2 ustawy z dnia 8 lutego 2023 r. o …

Magazyny Energii Kompendium

Zespół tych uwarunkowań wymusza wdrażanie systemów magazynowania energii zarówno w celach bilansowania jak i stabilizacji. Znane i sprawdzone metody magazynowania energii jakim są elektrownie szczytowo-pompowe (ESP) nie są możliwe do zastosowania w większości lokalizacji. Dodatkowo proces budowy ESP trwa wiele lat, może mieć nieoczekiwane implikacje …

Mój Prąd 6.0 – nowe zasady, obawy i jak aplikować

Program "Mój Prąd 6.0" to krok w stronę nowoczesnej, zrównoważonej energetyki prosumenckiej. Nowe zasady i kategorie wsparcia, obowiązkowy system net-billingu oraz magazyny energii czynią ten program bardziej wymagającym, ale jednocześnie oferującym większe możliwości efektywnego zarządzania energią.

Barbara Adamska: Nowe regulacje stawiają polski …

Jednak nowelizacja Prawa Energetycznego to zaledwie sygnał do startu dla polskiej branży magazynowania energii, a nie gwarancja miejsca na czele światowej stawki. Barbara Adamska: Ekspert w dziedzinie energetyki …