Produkty

Pakiet systemu energetycznego

„Rada Ministrów zatwierdziła „Politykę energetyczną Polski do 2040 r." – 2 lutego 2021 r. to nowa ważna data dla polskiego sektora paliwowo-energetycznego. Po 12 latach od ustanowienia poprzedniej polityki, przyjęto nowy dokument strategiczny, wyznaczający kierunki rozwoju tego sektora" – poinformował minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

Polityka energetyczna Polski do 2040 r.

„Rada Ministrów zatwierdziła „Politykę energetyczną Polski do 2040 r." – 2 lutego 2021 r. to nowa ważna data dla polskiego sektora paliwowo-energetycznego. Po 12 latach od ustanowienia poprzedniej polityki, przyjęto nowy dokument strategiczny, wyznaczający kierunki rozwoju tego sektora" – poinformował minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

Pakiet klimatyczno-energetyczny na rok 2020

20% poprawa wydajności energetycznej UE, 20% energii UE ze źródeł energii odnawialnej (wiatrowej, słonecznej, biomasy itd.). JAKIE SĄ CELE NINIEJSZEGO PAKIETU? Cele 20-20 …

REALIZACJA NASZYCH CELÓW

Komisja przedstawia pakiet wniosków dążących do przekształcenia naszej gospodarki i osiągnięcia naszych celów klimatycznych na 2030 r. Lipiec 2021 r. Parlament Europejski i państwa członkowskie negocjują i przyjmują pakiet przepisów dotyczących osiągnięcia naszych celów klimatycznych na 2030 r. UE ogranicza emisje o co najmniej 55 proc. w stosunku do …

Pakiet zimowy Komisji Europejskiej

Pakiet zimowy Komisji Europejskiej 30 listopada 2016 roku Komisja Europejska przedstawiła zestaw regulacji zorientowanych na utrzymanie konkurencyjności UE w erze transformacji rynków energetycznych w kierunku czystej energii, tzw. Pakiet Zimowy. Zestaw reform zawiera 1000 stron propozycji legislacyjnych, które opisują plany redukcji subsydiów dla węgla oraz zwiększania …

Premier nadal nie wskazał nowego pełnomocnika …

2 · Pod koniec 2016 r. dołączył do kancelarii Kochański & Partners. Od 2019 r. był tam partnerem i szefem praktyk energetyka, infrastruktura i środowisko. Wrochna jest m . współautorem komentarza do Prawa energetycznego pod redakcją Marzeny Czarneckiej.

Pakiet ArCADia-TERMOCAD ŚCHE 11 + PCHE 11

Posiada możliwość uwzględnienia w obliczeniach audytu efektywności energetycznej, modernizacji systemu oświetlenia oraz wymiany sprzętu i urządzeń elektrycznych celem obniżenia zużycia energii przez budynek. …

Po 2025 r. węgiel będzie wychodził z polskiego systemu energetycznego ...

Kres wsparcia z rynku mocy to kres węgla. Od 2025 r. wsparcie węgla ze środków publicznych będzie niedozwolone. Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie rynku wewnętrznego energii elektrycznej[1] najpóźniej od dnia 1 lipca 2025 r., nie będzie można wspierać elektrowni emitujących więcej niż 550 g CO2/kWh (oraz 350 g/kW/rok) w ramach rynku mocy lub …

Definicja budynku nadal sporna

3 · Kluczowa dla systemu energetycznego elektrownia gazowa PGE w Dolnej Odrze już w pełni działa. Energetyka Gazowy gigant PGE zastąpi węgiel. „Elektrownie węglowe trwale nierentowne" PGE Polska Grupa Energetyczna oddała do eksploatacji największą elektrownię gazową w Polsce i jedną z najnowocześniejszych w Europie o mocy 1366 MW, która …

Europejski Zielony Ład (European Green Deal)

Energia – czysta i efektywna transformacja energetyczna. Ponad 75% emisji gazów cieplarnianych w UE pochodzi z produkcji i wykorzystania energii. Dekarbonizacja systemu energetycznego UE ma zatem …

CZYSTA ENERGIA DLA WSZYSTKICH EUROPEJCZYKÓW

PAKIET ENERGETYCZNY – CZYSTA, ZRÓWNOWAŻONA ENERGIA DLA WSZYSTKICH. 5. JAKIE SĄ NASZE CELE? NOWE MIEJSCA PRACY, WYZWOLENIE POTENCJAŁU …

KOMISJA EUROPEJSKA

Magazynowanie energii – Podst awa zdekarbonizowanego i bezpiecznego systemu energetycznego UE (2023/C 103/01) KOMISJA EUROPEJSKA, uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, w szczególności jego ar t. 292, a także mając na uwadze, co następuje: (1) Komisja przedstawiła Europejski Zielony Ład, strategię mającą na celu m . …

Pytania i odpowiedzi – Przygotowanie systemu energetycznego …

Aby zwiększyć udział energii ze źródeł odnawialnych, konieczne są dwie rzeczy: inwestycje w istniejące i nowe technologie w zakresie energii odnawialnej, aby zwiększyć produkcję (i …

Pakiet zimowy: Co możemy zyskać na pakiecie zimowym?

Obywatele mają wziąć odpowiedzialność za transformację systemu energetycznego. Strategia opiera się na trzech głównych flarach: umocnieniu pozycji konsumenta jako uczestnika rynku; urzeczywistnieniu koncepcji inteligentnych domów i sieci oraz nacisku na zarządzanie danymi i ich ochronę. Energia – czysta, konkurencyjna i bezpieczna. Pakiet ma …

Energia i Zielony Ład

Komisja Europejska przyjęła pakiet wniosków ustawodawczych mających dostosować unijną politykę klimatyczną, energetyczną, transportową i podatkową na potrzeby realizacji celu, …

Rekomendacje Rady BEiK ws. pilnych działań w energetyce dla …

Bezpieczeństwa Energetycznego i Klimatu w sprawie najważniejszych działań w obszarze polityki klimatyczno-energetycznej dla nowego rządu RP. 1. Podstawowe zasady zarządzania transformacją energetyczną 2. Pakiet strukturalny 3. Pakiet dla odnawialnych źródeł energii 4. Pakiet dla ciepłownictwa i efektywności energetycznej 5. Pakiet ...

F]FDLQWHJUDFML KOMUNIKAT KOMISJI DO PARLAMENTU …

Jakie korzyści daje integracja systemu energetycznego? Integracja systemu energetycznego przyczynia się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w sektorach, w których obniżenie emisji jest trudniejsze, na przykład poprzez wykorzystywanie energii elektrycznej ze źródeł …

PAKIET DOTYCZĄCY UNII ENERGETYCZNEJ KOMUNIKAT …

europejskiego systemu energetycznego. Mamy wizję unii energetycznej, w której państwa członkowskie wiedzą, że zależą od siebie nawzajem jeśli chodzi o zapewnienie bezpiecznej …

Pytania i odpowiedzi – Przygotowanie systemu energetycznego …

zintegrowanego systemu energetycznego o obiegu zamkniętym, takich jak systemy ciepłownicze, oraz promuje wykorzystanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w transporcie i sektorze ogrzewania i chłodzenia, a także odnawialnego wodoru, co jest niezbędne w przypadku sektorów, które trudno zelektryfikować. Komisja proponuje ogólnounijny system certyfikacji paliw …

Pakiet ArCADia-TERMOCAD ŚCHE 11 + Audyt 11

Pakiet programów do świadectw charakterystyki energetycznej, audytów energetycznych, oblicza efektywność energetyczną i wykonuje analizę środowiskową. Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie, integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie. BRAK PRODUKTÓW W KOSZYKU. …

Nowe prawo energetyczne to licznikowe wyzwanie firm

Wskazała, że realizacja unijnej dyrektywy RED II w postaci noweli prawa energetycznego będzie wymagać olbrzymiego wysiłku po stronie spółek przy tworzeniu nowego systemu informatycznego, który miałby …

Polskie firmy płacą miliardy za emisję CO2

Kluczowa dla systemu energetycznego elektrownia gazowa PGE w Dolnej Odrze już w pełni działa. Energetyka Gazowy gigant PGE zastąpi węgiel. „Elektrownie węglowe trwale nierentowne" PGE Polska Grupa Energetyczna oddała do eksploatacji największą elektrownię gazową w Polsce i jedną z najnowocześniejszych w Europie o mocy 1366 MW, która …

Polityka energetyczna: zasady ogólne | Noty tematyczne o Unii ...

W 2015 r. Unia przyjęła strategię w sprawie unii energetycznej. Określiła w niej pięć najważniejszych celów swojej polityki energetycznej. Są to: dywersyfikacja europejskich źródeł …

EnergoSystem 5

Pakiet EnergoSystem służy do obliczeń projektowego obciążenia cieplnego, wyznaczania charakterystyki energetycznej budynku i sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej.Wykaz norm i obliczeń Tworzenie struktury budynku wymaganej do obliczeń cieplnych odbywa się w sposób graficzny na rzutach oraz w widoku 3D. Pakiet umożliwia …

Teksty przyjęte

I. mając na uwadze, że integracja systemu energetycznego może dać odpowiedź na wiele wyzwań wynikających z transformacji energetycznej, a w szczególności wyzwań związanych z dekarbonizacją, optymalizacją i zbilansowaniem sieci energetycznych, i tym samym zagwarantować bezpieczeństwo dostaw i zwiększyć strategiczną autonomię UE; J. mając na …

PSE zmienia prezesa

Kluczowa dla systemu energetycznego elektrownia gazowa PGE w Dolnej Odrze już w pełni działa. Energetyka Gazowy gigant PGE zastąpi węgiel. „Elektrownie węglowe trwale nierentowne" PGE Polska Grupa Energetyczna oddała do eksploatacji największą elektrownię gazową w Polsce i jedną z najnowocześniejszych w Europie o mocy 1366 MW, …

Narzędzie edukacyjne o wysokim potencjale. O ...

Narzędzie edukacyjne o wysokim potencjale. O Symulatorze Polskiego Systemu Energetycznego podczas konferencji NCBR. 12.04.2024. 12 kwietnia br. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju podczas konferencji dla przedstawicieli rządu, decydentów, ekspertów branży energetycznej oraz dziennikarzy zaprezentowało narzędzie edukacyjne – Symulator Polskiego …

PAKIET DOTYCZĄCY UNII ENERGETYCZNEJ KOMUNIKAT …

PAKIET DOTYCZ ĄCY UNII ... europejskiego systemu energetycznego. Mamy wizję unii energetycznej, w której państwa członkowskie wiedzą, że zależą od siebie nawzajem jeśli chodzi o zapewnienie bezpiecznej energii dla swoich obywateli; unii opartej na prawdziwej solidarności i zaufaniu, która mówi jednym głosem w sprawach światowych. Mamy wizję zintegrowanego …

Streszczenie

miksu energetycznego, konieczności zagwarantowania bezpieczeństwa energetycznego; w sposób możliwie najbardziej racjonalny pod względem kosztów celem zachowania przystępnych cen energii dla gospodarstw domowych oraz konkurencyjności UE, jak również uwzględniając zasadę sprawiedliwości i solidarności. Podążanie za dynamicznie ...

Pakiet klimatyczno-energetyczny na rok 2020

Pakiet klimatyczno-energetyczny na rok 2020. Pakiet klimatyczno-energetyczny obejmuje prawodawstwo uzupełniające, którego celem jest zapewnienie, by UE wypełniła swoje ambitne cele klimatyczno-energetyczne na rok 2020. Pakiet zawiera trzy kluczowe cele: AKT Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/28/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie …

Trzeci pakiet energetyczny w Parlamencie Europejskim

Pakiet reform obejmuje propozycje dotyczące m . usprawnienia systemu handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla i ustalenia limitów emisji dla sektorów nie objętych tych systemem, ustalenia minimalnych poziomów wykorzystania energii odnawialnej przez państwa członkowskie UE oraz wykorzystania nowoczesnych technologii przechwytywania i składowania dwutlenku …

Ponad 16 mld euro w formie preferencyjnych pożyczek na …

Wsparcie krajowego systemu energetycznego. Niespotykana do tej pory skala środków, w kwocie ok. 70 mld zł, dostępna na wsparcie projektów, które znacząco przyczynią się do transformacji energetycznej Polski. Środki te będą dystrybuowane w formie atrakcyjnych, nisko oprocentowanych pożyczek. Środki pozwolą na przyśpieszenie transformacji energetycznej …

Teksty przyjęte

wzywa Komisję, aby zaproponowała przepisy umożliwiające obywatelskim społecznościom energetycznym dalsze uczestnictwo w integracji systemu energetycznego, na …